| thatsjustme a întrebat:

Hey TPU,
Din ianuarie am inceput sa vorbesc cu un tip pe mess.Eu din timisoara el din Constantastraight face
Vorbeam cu el si simteam ca chiar ma intelege, si eu il intelegeam pe el. Apoi am inceput sa vorbim si la telefon si ne cunosteam tot mai bine.Nu exista zi in care sa nu vorbim.Am facut asa aproape 6 luni dar eu am decis ca este mai bine pentru mine sa nu mai vorbim asa de des pentru ca nu-mi facea bine. Ii simteam lipsa in orice faceam. Dar inca tin la el si nu pot si nici nu vreau "sa-i dau drumu". Stiu ca este fara viitor si messengerul nici nu este pentru relatii la distanta daca o pot numi asa. Dar acum mi-e dor de cum vorbeam inainte ore intregi fara sa ne plicisim si ne spuneam te iubesc de zeci de ori pe zi.
Acum vorbim ceau, ce faci? bine tu? ce ai facut azi? besk
Sunt cam 10-15 minute in care vorbim.
As vrea ca totul sa fie ca la inceput dar totusi nu as vrea...nu stiu ce sa fac. Tin prea mult la el...

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Traieste clipa! Nu merita sa iti impui sa nu vorbesti cu el, daca tu chiar iti doresti sa continui relatia cu el.Traieste momentul, fi fericita, bucura-te de fiecare clipa pe care o petreci discutand cu el!
Da... e posibil ca la un moment dat sa va certati si sa nu mai puteti vorbi, dar in acelasi timp e posibil sa aveti un viitor impreuna. Daca nu risti, nu ai cum sa castigi!
Ar trebui sa ai o discutie cu el, asa mai serioasa, sa vorbiti despre viitorul vostru, sa luati o decizie de comun acord. Daca e posibil, ar trebui sa va intalniti si sa vedeti cum decurd lucrurile cand sunteti fata in fata. Dar, daca tii la el, merita sa incerci! Nu da cu piciorul la tot doar pentru ca ti-e frica sa risti.

1 răspuns:
| Lola_6438 a răspuns:

Sa stii ca totusi am vazut multe cazuri de relatii legate pe internet, poate ca ar trebui sa va intalniti. Fata in fata este ca o alta lume in comparatie cu messengerul. :d Cine stie unde se poate ajunge.smug
Daca totusi ati vorbit atata timp, fara sa va intalniti si daca simti pentru el mai mult decat o prietenie simpla, cred ca ar merita sa incerci. >:d