| Hemmingsophobic a întrebat:

Eu si prietena mea cea mai buna, ne vedeam aproape zilnic vara la bunici si eram de nedespărțit. Din păcate, s-au întâmplat niște lucruri neplăcute la bunica ei, si nu prea mai trece pe acolo. De când nu ne-am prea mai văzut, a devenit ateu si e foarte schimbata, ceea ce nu prea îmi place, dar e viața ei asa ca nu ma bag. Problema este ca a început sa-i facă prieteni la bloc, iar pe mine ma ignora total mai nou. Nu îmi mai scrie mesaje, ca mai demult si mereu când vorbim e cu ei si nu ma prea bagă in seama. Când vorbim pe Whatsapp, se poarta ciudat cu mine, de parca am fi doar doua straine, si ma ia cu 'man'. Știe ca urăsc asta. Încep sa cred ca poate nu mai suntem cele mai bune prietene. Eu totuși nu vreau sa renunț la ea. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

a renunțat ea la tine. dacă vezi că nu-i pasă, n-are rost să insiști să o ții alături. nu e nici primul și nici ultimul prieten care o să te dezamăgească.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Off...sa-ti zic ceva, in ziua de azi nu mai exista prieteni adevarati.iti faci o prietena, dupa va intelegeti perfect si dupa luni sau chiar ani acea persoana se plictiseste de tine, gaseste ceva mai bun, te trateaza cu indiferenta.cum ziceam...nu mai exista prietenii adevarate.eu zic s-o intrebi de ce si cum, dar daca te trateaza cu indiferenta, trateaz-o si tu, pentru ca nu mi se pare ca-ti e prietena. chiar daca nu-ti convine s-o ignorii.mai incolo o sa-ti para rau daca ii accepti indiferenta.

| aCek1ng a răspuns:

Sa ii reamintesti de vremurile bune.
Poate ii vine mintea la loc happy

| Gunoi a răspuns:

Cel mai bine e să o laşi liberă să aleagă ceea ce îşi doreşte nu încerca să schimbi un om dacă acesta nu vrea şi nu te mai vrea..Ai putea găsi alte persoane mult mai oneste şi care te-ai putea întelege mai bine...
Nu renunţi la ea doar că îi respecţi decizia şi o laşi pe drumul ei şi tu mergi pe al tău, nu schimba cine eşti pentru a fi lângă ea