| anonim_4396 a întrebat:

pentru cei care stiu chimie de a9a. Nu inteleg logica cu configuratia electronica, cu orbitalii s p d f. Imi puteti compara cum sta treaba printr-o schema logica din viata de zi cu zi. De ex :. orbitalii sunt niste copii dintr-o clasa.ei formeaza clasa mate-info adica un substrat si ce mai fac ei bla bla bla. Sper ca intelegeti la ce ma refer! Dau funda!

2 răspunsuri:
| 1dintrevoi a răspuns:

Cand ai urmatoarea ora de chimie? happy Daca imi lasi la dispozitie o zi, iti fac eu o schema pe intelesul tau cu toate treburile astea.