| bby a întrebat:

Hey love struck Eu am parul drepwinking dar de la o vreme nu imi mai sta drept crying mi se cam increteste thinking ce pot face sa imi stea drept iar happy dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Si eu am patit la fel ca tine. Pana la 10 ani l-am avut drept, dar cu timpul a inceput sa se increteasca.
Nu ai ce-i face. Foloseste o placa buna pentru a-l indrepta (am auzit ca cele de la Remington sunt foarte bune), sau daca nu ai indreapta-l cu peria si foehnul insa nu e acelasi efect. Foloseste fixativ, ca sa reziste mai mult si ai grija sa nu iti umezesti parul, ca altfel se onduleaza.

De asemenea, o coafeza mi-a spus ca exista un fel de permanent pentru a mentine parul drept, insa ca e destul de scump si ca trebuie sa te duci periodic sa iti aplice acea substanta, pe masura ce parul creste. Si ca dauneaza parului. Ti-am zis ca sa stii, dar eu zic sa nu incerci.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru păr drept/disciplinat!
Pa, pa.

| anonimatus a răspuns:

Si eu patesc la fel si ma enerveaza tare mai ales la scoala ca nu mai pot sa imi prind parul nici cum:@

| AvengedSevenfold a răspuns:

Poi foloseşte placa de întins părulhappy.

| bby explică (pentru AvengedSevenfold):

Cu placa imi ard parul sad

| AvengedSevenfold a răspuns (pentru bby):

Iaţi placă de ceramica, că aia nu arde parultonguedin aia am şi eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvengedSevenfold):

Toate ard parul, dar unele mai putin. E inevitabil.

| bby explică (pentru AvengedSevenfold):

Am placa ceramica love struck dar asa nu imi mai creste nici parul happy