| RamonaRamoR a întrebat:

Am 17 ani si n-am avut niciodata un iubit. Nimeni nu s-a uitat la mine, mereu mi-au placut de baieti frumosi care nu erau de nasul meu, nu se uitau deloc la mine. Sunt foarte mica de inaltime si slaba, nu am deloc forme si nici la fata nu sunt cine stie ce ( am nasul mare ). Ma simt oribil sa merg pe strada, toate prietenele si colegele mele au iubit iar eu nu am avut niciodata. Va rog, nu-mi spuneti ca sa astept. ca nu e asa. Nimeni nu se va uita la mine... eu de ce n-am avut parte si eu de frumusete, sa fiu inalta, " buna "? Consider ca traiesc degeaba, n-am noroc in dragoste sad

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare nenorocire o fata de 17 ani si alta care abia are buletin nu au prietenii si gata sfarsitul lumii. pe langa faptul ca e prostesc mor ca voi vreti "iubiti" ca asa au si altele nu de altceva. Acelasi gand tapit "de ce are aia si nu si eu".
daca aveai 30 de ani si nu aveai nici un iubit pana atunci era ceva, nu nenorocire dar ceva, si tu faci gat la 17 numai zic la 14

| twilightt a răspuns:

Phpppp...Chiar imi pare rau pentru tine.Nu stiu ce ai putea sa faci..eu am 14 ani si..mna..nici eu nu am iubit crying
Sa stii ca nu e o crima...Multe prietene mi-au spus ca atunci cand sunt impreuna cu cineva isi pierd rietenii deoarecenu mai stau cu ei..In fine...eu nu pot sa siti spun decat sa te imbraci si tu mai."Who".In zilele noastre daa iti ui un pic ruj,fond de ten,gene false, unghii false, colanti stramti(tanga, bineinteles)esti slaba, nu mai conteaza fata.Dar totusi..iti dai seama ca poti purta un sutien cu burete mai gros..Sincer..un baiat te place asa cum esti, nu trebuii sa iti pui doua chile de machiaj si o bluza de ti se ad sanii. Daca asta inteleg unii prin a fi "bun", inseamna ca generatia ce va urma va trebuii sa fie extraterestra?! Mdeah. sper ca te-am ajutat..si..nu,nu traiesti degeaba odata ce ai casa familie si prieteni! big grinwinking

| twilightt a răspuns (pentru twilightt):

Scuze pentru greseli...am probleme cu tastatura big grin

| EdyFcsb a răspuns:

Incearca sa-ti iei colanti sa ti-se vada fundul mai bine niste bluze mai stramte daca ai ceva sanii si cu nasul nu prea conteaza

| Ursuleţ25 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu ai destula incredere in tine, si poate de aceea te descurajezi? Incearca sa fii pozitiva. Poate ca nu ai cautat unde trebuia. Uneori nu trebuie sa cauti prea mult ca sa vina la tine. Totul vine de la tine. Daca nu ai incredere in propria ta persoana, cine sa o faca? Incearca sa te imbraci cu haine mai stramte, si sa te machiezi ( dar sa nu fi prea incarcata. sa fie lejer. cu ceva tus, poate un creion de ochi, un ruj si rimel ). Si daca gasesti, sa ai grija sa nu fie acel gen care sa-si bata joc. Si cum ai zis tu ca n-ai noroc in dragoste, sa stii ca asta nu e pe noroc. Pur si simplu trebuie sa dai peste persoana potrivita, sa va intelegi si totul merge de la sine. Incearca sa faci si tu ceva. Sa intrii in vorba cu persoana pe care o placi, si daca nu vrea, next. Dar stand sa astepti, nu va veni singura. happy