| greeeny a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de mult timp. El e genul care sa faca misto de toati din scoala etc. Totimpul ma tachineaza si nu ma lasa in pace adica vine la mine incepe sa zica ca ma place etc. Desi stiu ca face misto si el stie ca eu mi-am dat seamaa de acest lcuru si i-am spus sa termine dar el nu vrea si continua sa vorbeasca asa cu mine. Cand sunt suparata mereu intra in vb cu mine si imi da sfaturi, imi ia apararea etc. Acum el are prietena si prietena lui era una din cele mai bune prietene ale mele si stia ca mie imi place de el. De cand este cu ea se poarta mai ciudat si parca nu e el. Ce as putea face in legatura cu asta? Oare ma place sau m-a placut?

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Cu siguranta amandoua, dar exista EA si atunci mai ai de asteptat sa se decida

| CrucifiedCountess a răspuns:

Probabil stie ca-ti place de el si de aceea mai mult se ia de tine..insa niciodata nu poti sti sigur daca face misto sau chiar vorbeste serios.Intreaba-l si vezi care e treaba.

| Notme a răspuns:

Daca el sta cu una dintre prietenele tale cred ca nu mai are rost sa stii daca te place sau te-a placut. Incearca sa ii fi prietena fara sa isi dea seama ca il placi, poate ca il incomodeaza.
Daca chiar te-a placut sau ii placi in momentul de fata o sa fiti impreuna, stai linistita!

| zuzu_1842 a răspuns:

Pai sincer am fost in aceeasi situatie... pur si simplu excact aceeasi situatie... ce pot sa zic la inceput am fost naiva si am crezut ca acesta ma place desi stiam ca nu ar fi genul de baiat care sa spuna macar un cuvant in serios...practic am suferit ceva vreme...am sa iti dau un sfat important...cunoaste-l mai intai...asigura-te 100%ca ceea ce spune e serios... daca nu vrei sa faci asta...schimba persoana.desi pare greu o sa il uiti daca vrei asta... un baiat de genul asta nu merita o fata...sti in ziua de astazi asa sunt baietiihee hee succes>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea eu cred ca isi bate joc de prietena ta cea mai buna...asa cum face si cu tine

| DrEpTaTe_21 a răspuns:

Si daca iti plk de acest baiat, dc nu te duci direct la el, sa-i spui ce ai pe suflet? sau ce, astepti sa vina el la tine, si sa-ti spuna: fat-o vrei sa fi cu mine? daca vrei ceva, trebuie sa lupti pentru acel ceva...stand pe net si plangandu-te nu stiu ce ai sa obtii...cu el te vezi doar la sk, atata... k te mai vezi in timp ce mergi la mall, sau market, asta e cu totul altceva, acelasi lucru e...totimpul ma tachineaza si nu ma lasa in pace adica vine la mine incepe sa zica ca ma place etc... da de unde naiba mai sti u, k nu te plk, si k o zice doar din glm? l-ai intrebat? du-te fat-o cu tupeu si vezi ce iasa... daca vezi k iei o palma, inseamna k nu mere, daca te suna mai tarziu, inseamna k vrea si te plac...acum el are prietena si prietena lui era una din cele mai bune prietene ale mele si stia ca mie imi place de el...deci era una din cele mai bune...inseamna k nu mai e aia pe locul 1, da? si care e faza ca era una din cele mai bune? era, deci nu mai ebig grinbig grinbig grinbig grin...ba fat-o...crezi in prietenii de langa tine? prieteni adevarati nu exista...toti vor o bucata din tine, si concurenta...de cand este cu ea se poarta mai ciudat si parca nu e el...sa se dea mare, ce altceva... ce, u cand iesi pe hol la sk, nu ai o miscare mai cyu dracu in ea, adica sa dai ochi dupa tine?big grinbig grinbig grinbig grin...sau sa nu zici ca nu ai si ceva fite-n tine... k toti avem, k e ceva normal de la mama natura...si eu am, da de fapt nu amlaughinglaughinglaughinglaughing...no, asa si el, are putine fite cu fosta aia mai buna, sa te faca sa fierbibig grinbig grinbig grin:big grinbig grin...
Oare ma place sau m-a placut? intreaba-l si ai s avezi... dupa clipiri din ochi, sau k statea de vb cu u, asta nu inseamna k ii plk de u... o incercare nu costa bani, nici suturi in fundbig grinbig grinbig grin:big grin...pace:X