| EANB a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat dar stiu ca el nu ma place.noi toata noaptea ne dam sms-uri si eu il alint... pentru ca el a aflat ca il plac de la o fata pe care o credeam prietena. de atunci a inceput sa vorbeasca cu mine, ma roaga sa-l ajut... dar pe facebook la o poza la care i-am luat apararea unei prietene el a inceput sa ma injure. si eu l-am injurat dar de atunci nu a mai vorbit cu mine. am aflat ca m-a placut si in ore mereu se uita la mine dar nu stiu daca inca ma place. ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
| xzzyzy a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti ceri scuze si sa incerci sa va impacati, daca faci asta mai incolo vei putea chiar sa il intrebi daca te place sau nu, pana la urma asta trebuie sa faci intr-un final, iar cu cat mai repede cu atat mai binewinking.

| EANB explică (pentru xzzyzy):

Mda... dar mai este o fata (CEL MAI MARE DUSMAN AL MEU ) si sunt intr-un fel obligata sa par prietena cu ea si...ea tot timpul sa da la el. nu ai idee ce-mi face si nu doar legaat de el

| GeannyCatty a răspuns:

Iati inima in dinti si inttreabal! Nu o sa omori pe nimeni daca il intrebi...sau daca esh mai timida pune pe un(o) amic(a) sal intrebe

| iulicuuu a răspuns:

Nu trebuie niciodata sa te gandesti ca un baiat nu te place, trebuie sa iti spui in gand "el are fata de mine" si daca e asa cum zici tu incearca sa vb cu el, a tu primul pas niciodata nu astepta pentru ca de multe ori o sa fie prea tarziu. sper ca te-am ajutat cu ceva >:d