| RamonR a întrebat:

In ultima vreme sunt confuz de visele mele. Ma refer la faptul ca de ceva timp visez lucruri care nu au nicio legatura cu ceea ce mi se intampla in viata de zi cu zi, si rar mai visez cate ceva care sa aiba putina legatura cu viata mea. Ce parere aveti? :p

4 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Te deranjeaza ca visele tale nu au legatura cu viata de zi cu zi? Pai, daca in visele tale de pana acum gaseai rezolvari la problemele tale cotidiene, inteleg sa fii deranjat. Dar daca tu visai noaptea evenimentele de peste zi atunci mie mi se pare cam obositor ca ziua respectiva sa nu se mai termine. Eu ti-as spune sa fii multumit ca visezi si ca nu ai cosmaruri! Atunci da, ar fi o problema.
Sper ca asta ajuta. Have fun and sweet dreams!winking

~Roxetta

| RamonR explică (pentru Peaches):

Da, corect, dar totusi nu inteleg de ce visele mele sunt la mile distanta de ceea ce traiesc eu, nu vad sensul lor. Multumesc de raspuns. :p

| SteelShadow a răspuns:

Buna! Este normal, visele sunt reflexia subconstientului. Visele nu trebuie neaparat sa aiba legătura cu viata ta reala de zi cu zi. Daca te gândești mult la un lucru vei vedea ca el trece in subconstient, iar noaptea el se va transpune într-un vis. Dar de multe ori visele sunt încalcite si bizare, neavând legătura cu realitatea. Totodata, multe vise ciudate care par a nu avea legătura cu realitatea, pot avea semnificatii diverse pe care le poți afla într-un dicționar de vise. Uneori, daca iti urmărești visele poți vedea prin ele, viitorul. Pare puțin paranormal, dar nu este. Sa stii ca treaba aceasta cu visele este foarte interesantă si merita urmărită!
Sper ca te-am ajutat! O zi buna!