| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare! As prefera sa raspunda fetele, nu de alta dar ele stiu mai bine. Intrebarea e la sfarsit.
Sa incepem. Acum aproape 2 ani, cand eram in liceu, prin clasa a 11-a cred, nu mai stiu sigur, am avut o situatie pe care nu am putut sa o inteleg.Pentru inceput, aveam o colega, o sa o numesc X, foarte draguta, dar putin isterica, putin mai mult...Mi-a placut enorm de fata asta, si in acest moment o mai plac putin dupa cate s-au intamplat. Noi eram bff dupa cum imi spunea ea. So, intr-o zi normala, o fata din clasa "s-a dat la mine" cred, pentru ca nu i-am inteles gesturile, aceasta colega era in conflict cu fata X dar si cu alta fata( ma complic in explicatii). Vazand asta, bff-ul meu s-a enervat pe mine si a inceput sa zica: "daca tu te combini cu aia, cu mine nu mai ai ce discuta" sau " tu stii cate mi-a facut?" desi stiu sigur ca nu ii facuse mai nimic. Eu, facand caterinca pe seama acestei situatii cu colegul meu de banca, am facut-o sa planga si s-a suparat pe mine, desi nu m-as fi "combinat" cu acea fata. A doua zi, a inceput nu ma mai bage in seama, sa ma evite. Si poftim depresie. In fine. Intrebarea mea este: M-a placut cumva? Oricum nu am mai vorbit cu ea si totul s-a rupt intre noi de atunci dar eu imi doresc sa stiu daca am fost prost si am facut-o sa sufere.
DAU FUNDA CELUI MAI SERIOS RASPUNShappy.

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Depinde. Fetele tin cont la chestiile astea. Daca mai e si geloasa din fire se complica si mai tare situatia. Eu sunt geloasa si la prieteni pe care nu ii plac, deci doar tu poti sa stii daca o cunoasteai atat de bine. Apoi faptul ca tu ai facut misto de situatie pana a inceput sa planga, nu ma mira ca nu a mai vorbit cu tine. Nu ai de unde sa stii daca te placea. Poate doar nu voia sa te piarda, in special pentru fata aia pe care nu o suporta

| JustAName111 a răspuns (pentru devilshelp):

Acel "misto" nu ii era adresat ei. Nici macar nu stiu daca era misto. Era doar un dialog intre mine si colegul meu de banca, ceva de genul: "Ba, te place fata", "hai ca ar fi frumos, va potriviti" iar eu eram ceva de genul: "lasa-ma ma"," nu stiu ce sa zic"etc. Nu i-am facut nimic care sa o raneasca.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce-ti mai pasa acum, dupa 2 ani de cand s-a intamplat evenimentul?
Evident ca la momentul ala s-a supart si cine stie, poate ca inca nu te-a iertat.
Ma indoiesc ca mai are ceva pentru tine, oadat ce totul a fost acum 2 ani si de atunci, nu ati mai vorbit sau vazut, deci, situatia de atunci a ramas "neimpacata".
Nu inteleg ce sens mai are intrebarea ta, dupa atat amar de vreme?
Daca nu ti-a pasat atunci, imediat, iar acum, chiar nu vad vreun sens acestei intrebari.

| JustAName111 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eram doar curios!

| Violleta2022 a răspuns (pentru JustAName111):

Zau daca gasesc o logica la intrebarea ta!
Ce sens are ca dupa 2 ani sa despici firul in patru, cand NU mai are nici o importanta pentru nimeni?
Nu crezi ca pierzi prea mult timp inutil?
De ce nu te focusezi pe prezent si viitor, ca sa le faci mai frumoase si sa le traiesti mai intens?
Din pacate, nimeni nu poate schimba trecutul si nu-i indicat sa pierzi timp cu ceva care nu mai face sens, sau nu poate fii schimbat.
Foloseste timpul cu intelepciune!