| Vasile_Teodora_2000 a întrebat:

Întrebarea mea pentru fete este:Cine are menstruație, de la câți ani ai,cum a fost prima data, apoi după 2 luni de câte ori te-ai pătat? Sincer urăsc așa zisa,, MENSTRUAȚIE" mereu ma bucur cand sunt liberă fără griji si pot face aproape oricewinking

2 răspunsuri:
| lovecats123 a răspuns:

Prima oara, mi-a venit menstruatia in intervalul dintre clasa, a7-a si a8-a. Dar nu a fost o surpriză atat de mare deoarece deja prevesteam ca, trebuie sa imi vina tinand cont ca vazusem un lichid maro pe lenjerie. I-am zis si mamei fara nicio jena iar ea mi-a dat absorbantele. Acum e jenant cand ma gandesc la acele momente. Apoi, am avut pauza o perioada de 5-6 luni in care nu am avut deloc menstruaţie. Dar se pare ca asta era perfect normal, tinand cont ca in primii doi ani este neregulat.
Dureri de burta nu am avut niciodată insa am probleme cu,, patatul". Nu exista nicio zi in care fiind pe stop, da nu ma patez. Mai ales primele zile e cosmar. Pot spune ca patez tot se la pantaloni la lenjerie. Nici macar absorbantele de noapte nu prea ajută de aceea mai lipesc cate un absorbant de zi, in capete. Uneori, o pastila de calciu imi diminuează fluxul.
Urasc cand sunt pe stop. De ce trebuie femeile sa suporte atatea? Baietii pot face ce vor ei fara astfel de griji.

| NSSNoShitsSherlock a răspuns:

Lovecats, pentru ca trebuie sa aiba si barbatul un bonus in viata, nu doar impasuri