| Anonimul2k188 a întrebat:

La bacalaureat, la subiectul 3, dacă scriu 2 pagini, dar nu am cele 600 de cuvinte, iau cele 14 puncte pentru redactare? Am văzut că unii au scris 2 pagini, dar nicidecum, in acele două pagini nu sunt 600 de cuvinte. Acum poate, că ține și de noroc, poate dai de un profesor mai indulgent, nu?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Crede-mă că nu stă nimeni să numere cuvintele. Gândește-te doar la câte lucrări sunt de corectat și cât timp ar mai însemna și activitatea asta laughing. Acum câțiva ani, echivalentul celor 600-900 de cuvinte(parcă atâtea sunt, scuzele mele dacă am zis greșit) erau echivalentul a 2-3 pagini, deci „număratul" lor e ochiometric laughing. Important e să cuprinzi totul în acele pagini.

| Anonimul2k188 explică (pentru anamariarot):

Doamne ajuta.

| anamariarot a răspuns (pentru Anonimul2k188):

Îți țin pumnii happy

3 răspunsuri:
| Masha0205 a răspuns:

Dacă nu ai numărul minim de cuvinte în acea compunere punctajul va scadea