| IonescuMarian a întrebat:

As vrea sa va cer opinia in urmatoarea situatie:
Astazi la examenul de Bacalaureat am omis un aspect care s-ar putea sa ma coste 14 puncte.
La subiectul III am scris mai putin de 2 pagini, as vrea sa stiu daca se scad toate punctele de redactare( 14 ) sau doar 1 punct ( pentru neincadrare in limitele mentionate: 2-3 pagini )
Dar numarul de pagini scrise poate fi interpretat in cazul meu:
(Unde este albastru este scris.)
http://imageshack.us/photo/my-images/715/scrisromana.jpg /

Ce credeti? Voi primi puncte la redactare?

2 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. problema mea este ca atunci cand scriu pe coala alba, nemaifiind liniile de la caietele dictando, scriu extrem de mic si nu las spatii foarte mari intre randuri. asa m-am trezit ca ceea ce scrisesem in paginile de comentarii dupa care am invatat (2 pagini si jumatate) mi s-a incadrat in mai putin de doua pagini pe foaia de examen. isi vor da seama ca daca as fi avut scrisul mai mare mi-ar fi intrat in mai multe pagini? imi vor da punctajul? am intrebat supraveghetorii si au zis ca da, insa nu cred ca au fost in masura sa-mi raspunda...

| danutsa93 a răspuns:

Nu...din pacate nu vei primi punctele pentru. redactare, daca scriai si 2 pagini si un rand le primeai...imi pare rau pentru. tine poate toot ceea ce ai scris va fi bine, si asa se va compensa.De unde pot lua si eu subiectul?