| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani TPU! Pentru mine anul a inceput cam prost, fiindca m-am certat cu cel mai bun prieten al meu...sa va spun cum sta treaba : Deci,aseara, pe la 23:30 i-am trimis un mesaj d-ala cu urari de sanatate si toate prostiile iar pe la 00:01 i-am trimis mesaj cu La multi ani 2013. Pe la 00:03 m-a sunat si mi-a zis sa nu-i mai dau mesaje, pe un ton foarte aspru.Am zis ca poate voia sa se culce si l-am lasat.Mai pe seara, pe la 00:37 am vrut sa-i trimit un mesaj cuiva si din greseala i l-am trimis lui.Acum nu mai vorbeste ABSOLUT deloc cu mine,nici pe mess,nici la telefon, nimic! Mi-am cerut scuze si tot nu imi vorbeste. Cum as putea sa-l fac sa ma ierte? Nu vreau sa-l pierd....suntem prieteni de la 2 ani! Va rog ajutati-ma! Cel mai bun raspuns are FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Daca va cunoasteti de ceva timp e normal sa te inteleaga.
Probabil la acel moment era somnoros sau poate ca era suparat la acel moment dat.
Incearca sa-i explici daca nu intelege, il lasi in pace o vreme.
Inseamna ca orgoliul nu-l determina sa faca asta.
Nu trebuie sa ajungi sa te injosesti pentru cineva.
Pana la urma Revelionul e o sarbatoare speciala care semnfica trecerea dintre ani. Si sentimentul predominant ar trebui sa fie entuziastmul.
Daca cu adevarat iti este prieten se va lupta sa lamuriti situatia si sa nu pierdeti aceasta prietenie frumoasa de atatia ani!
Parerea mea.

4 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Sigur s a intamplat ceva.cei mai buni prieteni nu se supara atat de tare dintr atat.eu zic sa vorbesti cu prietenii cu care a fost in noaptea de revelion. poate el a patit ceva.cred ca nu ar trebui sa il bati la cap.o sa vorbeasca cu tine cand va fi pregatit.

| VerdeCaPortocala a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Prieteni de 2 ani si se supara de la atata tot.
Lasa-l vreo 2 zile, sa iti simta lipsa daca zici ca este cel mai bun prieten al tau, si cel mai probabil va veni el la tine.

Bafta in continuare :*.

| Komodoo a răspuns (pentru VerdeCaPortocala):

De la 2 ani suntem prieteni iar acum avem 13 amandoi big grin

| jogabonito a răspuns:

In primul rand te te simti asa vinovat a fost o greseala o sa-i treaca stai linistit spune-i ca-ti pare rau si nu ai vrut sa il trimiti luii poate are si alte motive sa fie suparat eu nu m-as supara din cauza aia si nici u. bafta si la multi ani