| sophieLY a întrebat:

Mai exista prieteni adevarati, in care poti sa ai incredere? Oameni carora sa le pese de tine? Eu simt ca sunt pe cale de disparitie, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Wtf?

Am intrat pe intrebarea asta sperand sa gasesc multe da. nu iti face griji... o sa ii gasesti, uita-te bine in jur... etc!

Sunt sincer dezamagit de cinismul cu care este privit acest subiect.

Eu unu' cred ca mai exista si nu putini. Doar ca pe aia nu ii gasesti in cluburi ci ii gasesti la munca, la facultate(uneori), la liceu(mai rar), in locurile in care iti practici pasiunile...

Nu sunt pe cale de disparitie, dar sunt tematori, pentru ca in general prietenii adevarati sunt incurcati cu fraierii, pentru ca, stii tu, aia la care poti apela oricand ca nu iti cer nimic in schimb sunt prosti.winking

Have fun,
PT

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu mai cred demult in asa ceva..am fost tradata si de prietena si de rude, asa ca cea care nu ma tradeaza e doar MAMA!
O zi frumoasa sa aihappy

| SimonaQs a răspuns:

Daa cel mai bun prieten este mama. Ea te asculta te intelege te sfatuieste si ii pasa de tine...

Pupicii :*

| KaterinaРомановский a răspuns:

Au dispărut demult...

| S3S3an a răspuns:

Sincer nu exista prieteni adevarati 4 ani amus 5 am prietenit si cind colo apare altcineva si am pierdut atitia ani degeaba de data asta chiar nu o so iert

| Park1Suin a răspuns (pentru S3S3an):

Iata! Dovada ca esti geloasa de prietenia mea cu Kate! Apare altcineva, auzi, da Sabina nu o aparut cumva,, brusc,,? Hai, mai spune lucruri pe care nu le stiam de la tine!

| Park1Suin a răspuns (pentru S3S3an):

Da ce, ti-am cerut cumva scuze?!

| S3S3an a răspuns:

Tu ai inceput cearta asa ca eu nu o sa te iert pentru asta nu trebuia sa ceri scuze

| Park1Suin a răspuns (pentru S3S3an):

Cum s-a ma ierti daca nici NU TI-AM CERUT SCUZE!

| S3S3an a răspuns (pentru Park1Suin):

Pentru ca sa nu te iert nici nu treebuia sati ceri scuze

| sophieLY explică (pentru S3S3an):

Nu va certati aici straight face.

| S3S3an a răspuns (pentru sophieLY):

Scuza-ma dar ea a incedput aici

Răspuns utilizator avertizat
| 93Silviu93 a răspuns:

Familia...restu' foarte rar

| Be1wise1 a răspuns:

Exact de aceeiasi parere cu tine. Dar ai mare grija ca intai sa fii sigur ca oferi ceea ce astepti de la altii.
Eu sunt sigura ca mai sunt, pe ici, pe colo dar trebuie sa tii ochii larg deschisi si sa ai incredere doar in cine esti sigur 100% ca poti avea.
Eu cel putin, o am pe sora mea alaturi. Ea e cea mai buna prietena. Stii cum e, prietenii se duc si vin dar famila iti ramane mereu alaturi.
Asa ca, nu pot sa zic decat capul sus si ai credinta!

| BIGBYL a răspuns:

Mda...bineinteles ca mai suntthinking trebuie doar sa fii mai atenta in jur si sigur vei gasiwinking

| ellamary a răspuns:

Prieteni adevarat nu mai exista de mult...foarte rar mai gasesti o persoana caruia sa ii pese de tine si chiar sa te ajute cu un sfat sicer ...nu mai sunt pe cale de disparitie, au disparut de mult.