| Lyndsey a întrebat:

Medic veterinar. Pro sau contra?

10 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare o meserie interesanta si frumoasa, desi nu am de gand sa o urmez. Personal, nu cred ca as reusi sa ma descurc in ceea ce priveste cazurile mai grave sau in situatia in care un animal nu mai poate fi salvat. Trebuie sa fii destul de rezistent emotional pentru a-ti face bine treaba in acest domeniu.

| andrei1237 a răspuns:

Pro.De ce as fi contra?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jur ca nu inteleg. Pro sau contra pentru persoanele care practica meseria asta sau cum? Pana mea, e o meserie ca oricare alta.

| marin81 a răspuns:

Atata timp cat iubesti animalele si vrei sa le ajuti, de ce nu? Daca o faci doar pentru bani mai bine lasa

| baf a răspuns:

Vrei sa te faci medic veterinar? si pro si contrahappy iti plac animalele si daca urmezi meseria asta o sa fii alaturi de ele, insa trebuie sa te gandesti ca nu vei avea parte decat de pisicute si catelusi.e greu sa iti faci un cabinet..la inceput poti sa lucrezi intr-o ferma..sau nu stiu depinde de noroc, insa trebuie sa analizezi mai bine.meseria asta implica multe avantaje si dezavantaje..sunt si riscuri.

| Lyndsey explică (pentru baf):

Ce fel de riscuri? :d

| baf a răspuns (pentru Lyndsey):

Pai ..de exemplu.medicii veterinari sunt expusi la diferite boli lucrand cu animalele. poti lua boli de piele de la anumite animale. poti sa citesi mai multe pe net..ideea e ca meseria asta nu e chiar usoara, dar daca iti place ..succes! dpinde si de noroc ..nu se stie daca ajungi in cabinet sau la ferma, iar la ferma nu faci cine stie ce laughing inseminari artificiale la vacutehappy e fain...eu una nu as face asta sad dar daca tie iti place ai tot respectul..pana la urma nu trebuie sa te influentam noi sau sa hotaram in locul tau:* succes!

| Lyndsey explică (pentru baf):

laughing Multumesc. Ideea e ca nu eu imi doresc asta, ci o cunostinta de-a mea tocmai a intrat la Medicina Veterinara. Eu una nu mi-as dori. :p

| Nicoletei15 a răspuns:

Pro

| Jessicaaa0 a răspuns:

Atunci nu stiu de ce mai intrebi daca nu ti ai dori