| ellaaaaaaa a întrebat:

Mi-a venit ciclul mai devreme decat de obicei (imi venea cam la o luna si o saptamana). in primele 2 zile mi-a curs putin si era maroniu apoi a revenit la culoarea lui. In fiecare luna ma tinea 4-5 zile.dar azi e deja a 6-a zi si imi curge destul de mult. stiti cumva de la ce ar putea fi? mi se regleaza..sau? am aproape 17 ani

Răspuns Câştigător
| TInger a răspuns:

Da este normal deoarece " ne vine neregulat'', referitor la scurgerea de sange este normal sa fie si zile in care ne curge mai multwinking, poate sa te tina chiar si doua saptamani este normal asa am patit si eu odata. Aceea rautate trebuie sa iasa din organism calumea daca nu se urca la cap se poate ajunge chiar si la dureri... Deci stai linistita! big hug Fiecare are constructia sa anatomica si limitele sale, nu te mai gandi la asta asculta muzica, vezi un film, iesi pe afara cu prietenii. N-ai de ce sa te simti diferita pentru ca esti ok!winking Cine zici alcv sa faca pasi! Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| ellaaaaaaa explică (pentru TInger):

Mersi pentru raspuns. crezi ca din toata chestia asta ar exista sanse fiu insarcinata?

5 răspunsuri:
| TInger a răspuns:

Depinde, ai facut neprotejat?

| TInger a răspuns:

Fa-ti un test de sarcinabatting eyelashes, si tot asa pana la 20 te mariti sigur, devi si mama k alte grije de copilarie, scoala, servici, n-ai.

| ellaaaaaaa explică (pentru TInger):

Ba da. am multe in fata. Si daca crezi ca sunt vreo "depravata" sau chestii de genu sa stii ca nu. Poate ca e de ajuns sa iti spun ca am fost in fiecare an la cate o nationala si internationala..adica de invatat invat e totul ok. am destule planuri de viitor..numai ca uneori ma mai prostesc cu tampenii de genu whistlinglaughing