| Krixxus a întrebat:

Neata, cum scap de depresie? sad

14 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

Antidepresive

| RAY a răspuns:

Plimbari dese, alimentatie sanatoasa gandire pozitiva, plimbari prin cimitir si nu glumesc, experiente pozitive, sex mai des, desi parerea mea e sa cauti un scop, sens sa faci ceva, sa inveti ceva nou gen limba germana
http://www.realitatea.net/......35242.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti schimbi modul de a gandi.Sa vezilucrurile frumoase din viata ta sau si mai bine sa iti propyi sa faci ceea ce iti place, sa fii fericit si sa dai o mana de ajutor celor ce au nevoie. Cu depresia trebuie sa lupti, deja faptul ca ti-ai dat seama ca ai aceasta problema e un mare pas. Nu uita ca exista o cale de iesire din problemele tale, daca nu, evadeaza! happy

| T0T a răspuns:

Ce ți s-a spus. Faza e că e vina ta că vezi numai lucrurile negative în viață când este clar că exisă și lucruri pozitive și pentru alea nu există motive să fii depresiv. Mai ești supărat, mai ai momente, ok se înțelege dar depresia nu se înțelege doar în cazuri excepționale iar dacă ai tărie treci și peste aia din acele cazuri.

| Krixxus explică (pentru anonim_4396):

Scuze...nu am nimic frumos in viata

| Krixxus explică (pentru T0T):

Cum am mai spus, nu am nimic pozitiv

| T0T a răspuns (pentru Krixxus):

Nu există lucru negativ fără pozitiv. Cum spuneam problema e la tine că nu le observi.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Dacă spui și motivele pentru care ești așa poate pot da un răspuns mai amplu.

| Krixxus explică (pentru T0T):

Nu mai are importanta acum happy

| T0T a răspuns (pentru Krixxus):

Mă bucur dacă te simți mai bine. Ține minte că viața este imprevizibilă și așa cum poate fi imprevizibilă într-un sens negativ, poate fi imprevizibilă și într-unul pozitiv. Uneori poți obține de la ea lucruri pe care nu credeai că poți să le obții, dar după ce le obții să nu te pierzi cu firea căci poți să le pierzi la fel de ușor. Baftă.

| Krixxus explică (pentru T0T):

De curiozitate laughing
De ce ai răspuns după jumate de an?

| T0T a răspuns (pentru Krixxus):

Făcusem o pauză de ceva timp, dar mai intram din când în când, acum e o perioadă când am început să postez mai des și m-am mai uitat prin răspunsurile dinainte și am observat că întrebarea ta a rămas cu răspunsuri vagi ca și problemele pe care nu ai vrut să le prezinți.

| Krixxus explică (pentru T0T):

Problemele pe care nu am vrut sa le prezint?

| Krixxus explică (pentru T0T):

Daca problema nu mai este de actualitate, atunci nici motivele ei happy