| Ada50 a întrebat:

Niste statusuri... dar nu chiar de dragoste si nici foarte amuzante. fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Life is like an ice cream,, enjoy it before it melts =)
Life isn't about coloring inside the lines, It's about coloring where ever you can. happy
Life can be extremely hard at times, people will lie, and back stab you. but always keep your head up, smile (: and never let them know what hurts you the most.
Don't be afraid to be yourself, the people who matter don't care; the people that care don't matter
"When I look to the sky, something tells me you're here with me"
I need 3 things in life. The moon, the sun and you. The moon for the night, the sun for the day and you for the rest of my life! x x
I smile and say that I'm OK, but I turn around and just break down. The pain waits with the light and comes out in the dark to scream at me.
smiling is like yawning. Once you do it the person next to you will too =]
Ai` Avut`o De Mult! AcoOm` n`o mai Ai.Ai` iNcErCaT s`O InlOcuIesTi` N`ai PutUt.PentrU` K`o IubeSti!
aVeam clipe cand nu vOiam s se termine, acum stau si m intreb de Ce n-a mers bine, aVeam O mie d vise, O mie d viitOare planuri sCrise
Am vrut s uit tot ce a durut. s intorc paGina si s spun : A treqt. nu'mi mai pasa ce a fost candva. alta sunt acum. si alta e viata mea.
Nu sunt singura in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant.
Can e pretend that airplanes In the night sky Are like shooting starslove struck
Prima dragoste nu, nu se uita niciodata," pentru ca mereu vom avea ceva pus deoparte pentru prima persoana care ne-a patruns in inima si ne-a facut sa simtim.Si nu se uita mai ales cand acea persoana tot vine si pleaca din viata ta.
dk rolul asta mi-a fost dat in acest joc O sa-l joc, totul e scris nu depinde d noroc! dk eu sunt la pamant imi ramane sperata, zi C vrei?! asa`mi traiesc eu viata smug
nu asa se termina toate povestile de iubire? unul pleaca, celalalt ramane.ramane prins in trecut, blocat intr-o iluzie pe care el o numeste "poveste de iubire"
●Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam`●
• Stii, mereu ma faci sa zâmbesc, si când îs nervoasa, sa ma linistesc!
Si dacã ai fi un sunet, as vrea sã fiu chitara care-l cântã, sã ating mereu câte o notã profundã!
• Nu sti când totul e de vis, cãci totul se duce când luminile s-au stins.
• Am lãsat în spate tot ce m-a rãnit, când l-am cunoscut pe altu' si m-am îndrãgostit.
Toate trec, asa se spune. Dar nimic nu trece fãrã sã lase urme
• Fiecare zi o traiesti doar teoretic : e greu când îtsi repeti în gând "capul sus, trebuie` sã zâmbesti!", si subconstientul îti dicteazã "când plângi, sã nu te mai opresti!"
• Îtsi spun si tie ce mereu îmi spun si mie : Nu e tocmai totul perfect, dar o sã fie.
Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost!winking
• Iubeste-mã, urãste-mã! În ambele cazuri tsi-e gândul la mine!
• Îmi place, chiar dacã nu mai gãsesc unele cuvinte. Îmi place cum spui tu asa " sã fi cuminte! " :X
Da` îmi plac momentele alea în care iei foc cã nu vreau sã-mi dezvãlui sentimentele! love struck
• Am tsinut la tine blegule si nu am încetat s-o fac!
• Tu comentezi de altii, dar uitã-te la tine! Ea stie sã tsinã un smecher, tu de abia te tii sã nu faci pe tine
• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows
• Fiecare moment e un nou inceput, viata merge inainte, indiferent de ce-ai facut!
• Fi atent! Sa vezi cum doare, când o sa ma vezi nepasatoare! smug
• Cad pradã fictsiunii unui vis neîmplinit!
• Ãsta e drumul pe care l-am ales în viata si n-o sã las pe nimeni sã îmi stea în fatsã! N-am nevoie de sfaturi sau de pãrerea ta, trãiesc cum vreau, fac ce-mi place. E viata mea!
• Pentru dragostea unui trandafir trebuie sa suporti spinii.
• Si plouã din ochii tãi, dar totusi e uscat obrazul tãu, cã ti-e prea fricã sã schimbi ceva, cã dacã iese rãu?!
• Pentru mine au fost amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine au fost doar povesti de-o seara.
• Ce fac e purã fictsiune!
• Si daca-i fi un zmeu, as vrea sã fiu eu vântul, sã am grijã cã n-atingi niciodatã pãmântul.
• Azi nu! Sunt mort. Închid telefonul` si las mesagerie. Asa cã domnul / doamna, vã rog revenitsi. Azi, faceti-vã cã nu mã stitsi!
• Dimineatsa parcã nu mai e asa de varã. Mã trezesc si-mi pun zâmbetu` de toamnã.
• Nu sunt perfectã. Am extrem de multe defecte. Dar nu am obligat pe nimeni sã mã accepte.

OpEn Your MinD :X Feel iT :X
ma rog.sa zicem ca as putea sa inteleg. dar n'as putea sa ma intorc dk n'am unde sa plec!; x
De multe ori ma trezesc ca ratacesc spre ale amintirilor carari cu sufletul infipt in nori
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc.
si aveam o zi nasoala.cand te-am vazut pasind pe-o scara.si ai scos din buzunar tot soarele de-afara"

sper sati placa big grinhappyhappytongue