| croissant a întrebat:

Nu inteleg o chestie daca nu exista decat un singur Dumnezeu atunci de ce sunt atatea religii: ortodox, catolicii si multe altele etc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare interpreteaza diferit si sunt multe traditii la mijloc. In plus e vorba si de cultura si zona geografica. Este adevar ca e un singur Dumnezeu si frumos ar fi sa fim mai uniti ca crestini, dar din pacate realitatea este alta sad

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca nu exista decat un singur Dumnezeu.
Dacă.

| siriusblack98 a răspuns:

Aproape toti se inchina la un Dumnezeu indiferent ca-l numesc asa ori Alah sau Buddha. Mai putin hinduismul care venereaza orice monstrulet cu furca si serpi.

| Sksjsmajwwlamrcg a răspuns:

Acelasi Dumnezeu reprezinta cate ceva pentru fiecare religie. Oricum, nimic nu este sigur despre Dumnezeu