| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Voi credeti in Doamne Doamne? Nu de alta, dar am intalnit mai multe persoane care au zis ca nu cred in ceva ce nu au vazut cu ochii lor straight face Acu fiecare cu gandirea lui... dar straight face totusi.
Si app : de ce exista mai multe religii si doar un Dumnezeu? Cum ar fi fost daca exista doar o religie, de ex crestin -ortodox? Eu tot nu inteleg.

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Eu cred... dar uni oameni au transformat credinta in superstiti

| JustMe a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu dar nu ma pot numi o persoana religioasa. Cred si atat, nu ma rog, nu merg la biserica etc. Eu ii inteleg si pe cei care nu cred, pentru ca anumite lucruri nu au nici pentru mine senshappy

| freehugs a răspuns:

Si eu cred in Dumnezeu.Asa am fost invatata de mica si asa imi voi invata si eu copii. El chiar exista! happyhappysi e sus acolo pentru fiecare

| biabeautiful a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu. Daca nu ar fi existat el am fi trait toata viata cu intrebare:"Cum am aparut noi?". Si in plus el ne ajuta mereu si e alaturi de noi.

| Ionut_8418 a răspuns:

Fiecare crede cum a fost educat in familie. Sau ce i se mai nazareste pe parcursul vietii, Sa treaca la alta credinta. Eu unul cred in Dumnezeu, si nimeni nu ma va schimba vreodata!