| Piliturica a întrebat:

Nu mai suport viata asta, am 17 ani,nu am prieteni, vreau sa mor! In fiecare zi am dureri de cap, numai pot! Sfaturi!

11 răspunsuri:
| Lucaci a răspuns:

Nu ar trebui să te ocupi de o chestie numită SCOALA? Ziceam şi eu...

| deeadeea111 a răspuns:

Si eu gandeam inainte asa...calmeaza-te, traieste viata, nu e un capat de lume

| sappy a răspuns:

O varsta foarte grea,am trecut de curand cu bine prin aceeasi perioada(desi nu speram).Pe perioada verii,pentru unii este foarte stresant si frustrant sa-i vada pe ceilalti distrandu-se iar ei sa fie singuri si deprimati! Poti incepe sa practici un sport(alergat, ex fizice in casa), incearca sa-ti gasesti un scop in fiecare zi(voluntariat), un animal de companie te va ajuta cel mai mult! Te poti relaxa si linistii cu muzica, asa iti va reveni respectul de sine! Succes

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt de acord cu ce zici, ca vrei sa mori, inseamna ca esti un papa lapte si mai mult nu te duce capul. dar la fel de idiot post mi se pare si a lui crisww, " ce faina e".
Piliturica incarca si tu sa cunosti lume nou, ce sa zic... ai grija cine, ca dupa vei suferii mai mult

| CreaţaWsz a răspuns:

Da, aceeasi problema. Adolescenti stresati care nu mai suporta viata. Oare de ce? Bai copii zici ca aveti 40 ani si sunteti singuri, cu probleme pe cap, griji si rate la banca.
Daca esti salbatic/a si nu iesi in lume cum naiba sa ai prieteni? Intra si tu in societate nu te mai inchide. Asta cu durerile de cap e prosteala de copii mici. Cat despre moarte taci din gura ca nu sti ce zici. Ai sa vezi mai tarziu ca am avut dreptate.

| nevermind3322 a răspuns:

Inscrie-te la sporturi, la cursuri de orice fel (grafica, muzica, limbi straine, design etc), vorbește cu cei din jur fie ca ii cunosti, fie ca nu. Fii deschis, cauta un subiect de discutie si nu ezita sa le arati celorlalti cat de prietenos poti sa fii happy gandeste-te ce activitati ti-ar placea si practica-le pe acelea fiindca acolo vei gasi si oameni care -din start- vor avea un punct comun cu tine, deci vei avea usor un subiect de discutie happy

| Crisww a răspuns:

Esti ciudat/ă. Trăiește.ți viața laughing

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru Crisww):

''Frumos'' raspunsstraight face mai bine taceai...

| Crisww a răspuns (pentru IngerasulMicutz):

Dacă nu îi place viața ce vrei s.o /să.l scot eu afară din casă și să ii arăt cât de faină e?

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru Crisww):

Pai daca nu ai chef sa ''il scoti din casa'' nu mai comenta aiurea.