| MadalinaRaluca a întrebat:

Nu stiti vreun medicament sau vreo crema impotriva cosurilor?
Spune-ti-mi si mie, va rog!

Răspuns Câştigător
| Skillzx55 a răspuns:

Zinerit ii o solutie si ii super pe mine mo ajutat si ma ajuta, nici nu ii scumpa

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dermosept, este foarte bun pentru acnee!
Poate scrie pe el Veterinar, caini, întradevă e de animale dar şi de oameni. Când m-am julit la picior am folosit dermosept şi în câteva zile s-a vindecat (m-am julit până la carne:-s)
Este foarte bun pentru acnee! Multe fete folosesc acesta!
Bye

| superdorex a răspuns:

Mergi la un dermatolog. El iti va recomanda o crema-tratament potrivita problemei tale.

Eu ma dau cu o crema cumparata de la farmacie cand imi mai apare cate un cos ( nu am insa probleme mari cu tenul). Crema se numeste TRIAMCINOLON - Si o aplici numai pe cosuri, nu pe toata fata, pentru ca este un fel de antibiotic, si e puternica.

Poti incerca si tratamente naturiste: faci un ceai de galbenele si iti stergi fata cu el (in loc de lotiune tonica; ceaiul este antiseptic, antiinflamator); si ceaiul de musetel mai e bun...
Dar sfatul meu e sa te duci la un dermatolog pentru ca depinde de la ten la ten da?

Succes

| logatcamembru a răspuns:

Crema de galbenele Cu propolis. date seara si o sa dispara repede.love struck:*pup

| MadalinaRaluca explică:

Da.Zineryt folosesc si eu.de acum 2 zile, si am vazut mici schimbari.dar am auzit alte pareri, cum ca ar aparea mai multe.big grin. Mersi mult, sper sa ma ajute si pe mine!:*

| MadalinaRaluca explică:

Acum aproximativ un an am luat de la farmacia o creme pe nume Eritroacnol, ma dadeam cu ea seara.si dimineata imi apareau mai multe laughing deci. acel produs nu e bun deloc x(.si acum vreau ceva care sa aiba efecte ...si sa nu mi se intample la fel.:*