| skiziiskiz a întrebat:

O prietena, cam de 3 luni, sa taiat cu lama pe picior. ia ramas o cicatrice rosie, ce poate face sa se vindece acea cicatrice?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va ramane asa nu poate face nimic.

| Karinakari99 a răspuns:

Da,o sa se vindece dar este nevoie de timp.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Daca aceea cicatrice e adanca nu se va vindeca asa usor si nu poate face nimic.
Daca nu e asa de adanca se va vindeca in cateva luni.
Sper ca te-am ajutat si pe tine si pe ea :*

| skiziiskiz explică:

Cu ce crema se poate da peste ea?

| ioanaKevlar a răspuns:

Cicatricile raman pe viata (pentru ca ele sunt formate din tesut conjunctiv). In timp nu va mai fi rosie ci va capata culoarea pielii, dar va ramane cicatrice.

| caty_3663 a răspuns:

Depinde de adancimea cicatrici daca e adanca nu cred ca se mai poate vindeca dar daca nu... exista ceva sanse sa i se vindece in luni sau chiar ani dar sansele sunt minime. Sper ca v-am fost de ajutor.

| caty_3663 a răspuns:

Ar trebui sa consulte un doctor dermatolog el ii pote recomanda cel mai bine crema pe care sa o foloseasca.

| dayanalove12 a răspuns:

Pai daca e o rana adanca nu o sa poata sa scape de cicatrice, dar daca e o rana mai putin adanca o sa ii treaca cu timpul. fundita?:*