| DoarEU_1902 a întrebat:

Parintii mei nu ma lasa sa imi pun aparat dentar mobil. Ei vor doar fix. Le-am explicat ca nu ma intereseaza cat timp il port, vreau doar sa fie mobil...sa il pot scoate cand am nevoie...Am 14 ani.
Funda.

3 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Spune-le asa: cand vrei sa saruti o fata[sau baiat, nu-mi dau seama dupa nick], ce te faci?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aparatul dentar nu se pune in functie de ce vrei tu sau nu, ci in functie de defectul care trebuie corectat. Numai odontologul poate sa-ti spuna de care aparat iti trebuie. Deci, respira adanc, numara pana la 10 si calmeaza-te.

| NuExista a răspuns:

Uite ce e.Si eu am avut mobil si l'am purtat de'an pixu.
Acum mai am ap fix si mai am cateva luni de stat cu el.si mie imi displacea ideea de a avea un ap fix.stii cat? primele 2 zile, dupa aia l'am ignorat.si pana la primul prieten de cand am pus aparatul, nici nu mi-a mai pasat laughing). treaba ta, e alegerea ta.dar eu zic ca mai bine stai 1 an cu aparat fix si nu o sa mai ai niciodata nevoie de el, decat sa stai 2-3 ani cu aparat mobil, ca mai apoi sa fi nevoit sa-ti pui fix.

happy si inca ceva. cu cat il pui mai devreme pe cel fix.cu atat il porti mai putin.