| EmilTraian95 a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva prin ce metoda functioneaza aplicatia bongo? Mereu am fost curios cum reuseste si daca intr-adevar sunt mesajele autentice

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intra pe conturile tale de pe retelele sociale si preia date. Am trimis si eu si cum s-a zis, mi-a trimis ceva extrem de vag. Ce vezi tu la vedete gen ca le-a ghicit relatii din trecut e logic, pentru ca era plin internetul de relatia lor.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai îți cere numele și orașul ca sa poată sa te caute pe Facebook și sa se lege de orice informație de pe profilul tău sa te facă sa crezi ca Ghicește. Dar se poate sa nu te găsescă, de ex dacă tu nu ai trecut orașul și te cheamă Ana Maria (un nume foarte comun pe Facebook), așa ca trece la planul 2, adică îți baga niște texte generale de dragoste, durere etc (pentru ca e imposibil sa nu se potrivească, toată lumea a iubit sau a suferit măcar o data in viața).

| Kimball a răspuns:

Tot ce ai vaźut pe yt este ca sa promoveze aplicația Bongo contra coat desigur, youtub-eri primesc bani pentru ce fac, promoveaza plus ca la fiecare mesaj trimis-primit iți face cost suplimentar. si nu e ok, parca costa 1.5€ sa trimiti mesaj.

| EmilTraian95 explică (pentru Kimball):

Asta am inteles. Dar cum poate stii aplicatia aia informatiile acelea despre tine asta ma interesa.

| Ahrixxxx a răspuns:

Banuiesc ca te cauta dupa nume, pe site-urile de socializare.
Oricum, in general aplicatia da raspunsuri vagi, ca de exemplu ("Ai trecut printr-o suferinta insa Bongo stie ca placi pe cineva in momentul de fata, chiar daca nu vrei sa recunosti")
Mesajele de genul i se pot potrivi oricarei persoane, nu sunt lucrui clare, in felul asta nu are cum sa dea gres.