| Nemo99 a întrebat:

E mai buna o relatie de prieteni cu beneficii decat una normala?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine ca om. Daca nu te poti limita la o singura femeie atunci ti-ar fi mai avantajoasa daca si ea vrea acest lucru. Dar nu, nu se compara. O relatie normala va bate mereu orice alt timp de unire.

| RAY a răspuns:

Sentimentele nu le putem controla,faza cu prieteni cu benefici mi se pare o aiureala,trebuie sa fi lipsit de empatie sa spui ca poti sta cu ea fara ca in timp sa simti ceva,nu ne putem controla iubirea, frica, teama etc cel mai bine ori ai aventuri de scurta durata si sansa sa te implici emotional e scazuta, ori ai o relatie serioasa cu o fata si va iubiti resiproc, faza asta cu aventurile nu poate dura o viata, trebuie sa te maturizezi sa devi alfa nu beta visatorul ala la cai verzi pe pereti

| T0T a răspuns:

Dacă nu ai reușit să îți depășești condiția de animal care e dominat de instincte și nu e capabil să se implice afectiv într-un mod superior e mult mai bună.

| Mayar a răspuns:

Daca esti o fetita ce se uita la prea multe filme... Asta se intampla. Lasa ca o sa cresti tu... Asta e denumirea pentru barbati tarfe sau pentru femei tarfe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia "Prieteni cu beneficii" este buna pentru persoanele care nu sunt capabile de atasare afectiva.

| Armenianeek a răspuns:

Nu. big grin