| anonim_4396 a întrebat:

S.O.S. Nu stiu ce sa ma fac! Asa sta treaba: la educatia muzicala profesoara ne-a pus sa cantam solo sau in maxim 2 ca o evaluare initiala. Normal ca o sa cant in 2 eu si inca o prietena. Chestia e ca mi-e atat de rusine, mi-e teama ca o sa rada de mine. Nici nu am voce...dar marog, imi place sa cant, sunt emotionata si in prezenta parintilor. Iar prietena cu care voi canta si-a dorit intotdeauna sa devina cantareata, eu am ascultat-o, este bunicica, dar are nevoie de prelucrare. Faza e, ca niciodata nu m-a intrebat daca imi place mie sa cant, ea iși vede viitorul din muzica, dar eu stiu ca n-am voce si ea nici macar nu e sincera cu mine cand am intrebat-o asta. A spus ca ma va acoperi cu vocea ei. Nu stiu, am gasit o piesa care as putea sa o cant si eu, am inregistrat-o si se pare ca e potrivit glasului meu. Deci sunt 2 intrebari:1ce sa fac in legatura cu cantatul in fata tuturor? Si 2 ce sa fac in privinta prietenei mele? Ms anticipat... Fundaa

2 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Spune-i prietenei tale ceea ce ai pe suflet. Daca ea se vede cantareata nu inseamna ca si tu trebuie sa fi.Fiecare alege ce vrea.Iar in legatura cu multimea.Eu stiu, canta in fata oglinzii happy

| Mihaela2121 a răspuns:

Nici eu nu am curaj sa cant in fata lumii dar sfatul meu e sa încerci happy si discuta cu prietenata in asa fel sa aveți fiecare o parte solo si refrenul sa fie duo. Sper ca te-am ajutat