| coxx a întrebat:

Sal TPU, am o problema... o pr de-a mea are o fetita si este divortata, iar fetita ii este incredintata ei, copilul doreste sa mearga cu tatal ei intr-o excursie in ANGLIA si mama este de acord doar el nu are voie sa o duca cu el. fata are pasaport poate sa calatoreasca cu el fara mama daca are numai 13 ani? help me... funda happy

Răspuns Câştigător
| cosmin21 a răspuns:

Ii trebuie un document de la notar in care sa scrie ca ca este de acord ca fata sa calatoreasca cu tatal ei. fara acest document nu are voie sa calatoreasca decat insotita de ambii parinti.

4 răspunsuri:
| coxx explică:

Ms love struck

| coxx explică:

Bine... dar daca nu face acte, nu poate numai cu pasaport-ul?

| cosmin21 a răspuns:

Doar daca calatoreste cu ambii parinti poate doar cu pasaportul, dar daca calatoreste doar cu 1 ii trebuie acordul celuilalt.

| RockStar a răspuns:

Ii dau dreptate la Cosmin21 happy!