| anachida a întrebat:

As dori un raspuns, o mamica divortata, avand in ingrijire cu sentinta definitiva, un copil de 12 ani! A avut trecut copilul in pasaportul ei, dar trebuie reinnoit pasaprtul mamei! Ea doreste sa faca pasaport individual copilului! intrebarea este, are nevoie mama de semnatura tatalui? Avand in vedere ca mama are sentinta definitiva de divort, copilul fiind total in grija mamei! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu are nevoie de semnatura tatalui, deoarece i-a fost incredintat ei minorul si este singurul reprezentant legal al minorului. Numai bine!

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu e nevoie oate face ea acest lucru /

| EUSIATIT a răspuns:

Nu e nevoie poate face ea acest lucru /

| danielagoldica a răspuns:

Obligatoriu are nevoie de semnatura tatalui!

| petruI a răspuns:

Nu are nevoie de semnatura iar mult succes cu copilasul va saluta petru