| AmMulteProbleme a întrebat:

Sal TPU,(dau funda) sunt disperat dintr-un motiv si o sa va cer sfatul. intr-o zii veneam de la scoala si un pusti cu un an mai mic ca si mine s-a luat de mine, l-am evitat insa m-a amenintat ca o sa ma bata, nu mi-e nici frica de el dar nici nu sunt prea increzator.Sunt confuz in legatura cu asa zisa bataie, p ca el poarta ochelari si este mai mic si mai indesat ca mine(eu sunt inalt si slab) e foarte agresiv si nu stiu cum sa procedez, pentru ca eu nu sunt prea bataush, pur si simplu nu imi place bataia pentru ca nu am curajul acela de a lovi in plina fata o persoana, sunt o persoana calculata si ma gandesc la urmari dar nu acesta e motivul principal. Datzimi sfaturi pls cum sa ma bat cu el, unde sa dau, cum sa ma feresc si CEL mai important cum sa prind curaj?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| loveisfreedom a răspuns:

Daca il bati vei avea probleme la scoala cu diriga, directorul.nu cred ca ai de ce sa-ti fie frica daca e mai mic ca tine, cred ca e doar gura de el vrea doar sa-si faca si el o reputatie (doar e la liceu e si el barbat) laughing .revenind...incearca sa gasesti persoane care sa te ajute niste colegi, niciodata sa nu te bati singur pentru ca atunci vei manca bataie la greu pentru ca el nu va veni in niciun caz singur la cum l-ai descris.curajul vine o dat ce te vezi amenintat, deci o data ce el da si tu vei avea instinctul de a da, de a te proteja.dar pana sa ajungi la bataie incearca sa rezolvi aceasta problema discutand cu el sau daca nu cu diriga(daca nu vrei sa pari un fricos sau un suflator incearca sa mai gasesti pe cineva sa te ajute).