| Anonim1842 a întrebat:

Imi place de o fata si as vrea sa va aud parerea despre acest dialog(invata la acelasi liceu cu mine doar ca ea e la alt profil si nu o cunosc sincer nici macar un dialog n am purtat):
-Hei/Buna
-Anonim.Imi pare bine laughing ( nu mi am mai pus numele prefer sa am aici identitatea necunoscuta)
-Te-am vazut cu o colega la info si mi-ai parut draguta si as vrea sa ne imprietenim happy
Pana acum la asta m-am gandit dar trebuie retusat si nu am nici o idee sincer ce mai trebuie sa adaug. Vreau mai intai sa ma imprietenesc cu ea (ca sa stie ca exist si eu )apoi cand ne vedem la liceu sa ii cer sa ne intalnim apoi o scot la un suc ceva.Ea locuieste in alt oras fata de mine si sta la internat in timpul saptamanii cand incepe scoala.Ce ziceti ce ar mai trebui schimbat?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu zic că pare ok ideea ta, merita să încerci, nu vad altceva ce i-ai putea spune. Iar ca sa te împrietenești cu ea înainte și să faci apoi pasul ăsta nu e o idee bună, deoarece nu știi ce părere își face despre tine, ori ca un prieten, ori ca un potențial iubit, ori friendzone, așa că încearcă să faci cum ai zis, contează prima impresie, încearcă să îi zâmbești puțin când îi spui asta, sau chiar sa îi spui zâmbind în așa fel încât să nu o sperii, iar de aici vezi cum decurg lucrurile, succes!

| Anonim1842 explică:

Up