| Neajutorat a întrebat:

Sall TPU,de ce dupa ce fumez ma simt rau, am 7 luni de cand fumez si in acest timp ar fi trebuit sa ma obisnuiesc...Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Dar la primele tigari, te-am simtit asa? Si mai exact ce se intampla cand ti-e rau? Te doare ceva, ametesti sau ce? Oricum cel mai bine pentru sanatatea ta ar fi sa te lasi. Crede-ma mai bine te lasi si te simti rau o saptamana (cere si ajutorul medicilor daca situatia se agraveaza) decat sa continui, sa te simti rau dupa fiecare tigara + sa ai o viata mai scurta si plamani vai de capul lor. Gandeste-te bine la ce-ti zic, fumatul nu rezolva nimic, nu ai nici un motiv pentru a fuma, nu-si are rostul.

1 răspuns:
| alexbit90 a răspuns:

Intrebarea ta ma face sa zambesc putin :) dar am sa incerc sa o tratez cu seriozitate.

Deci o singura tigara contine 43 substante chimice diferite daca vrei poti citi aici:

http://www.ele.ro/sanatate/afectiuni/efectele-nocive-ale-fumatului-1959

este un articol foarte bun.

si inca un lucru pe care nu prea il inteleg daca vezi ca te simti rau... de ce nu renunti adica na e mai usor acum ca esti la inceput.

Multumesc!