| gucc1gang2k17 a întrebat:

Am 16 ani si am cercei in urechi iar colegii de la scoala si prietenii din blocul meu fac glume pe treaba asta. Ce credeti ca ar trebui sa le zic cand se iau de mine din cauza cerceilor? Chiar daca stiu ca ei sunt inchisi la minte ei fiind mai multi nu stiu cum sa reactionez.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Clarity a răspuns:

Sincer încearcă sa ii ignori, știu ca ii aiurea când cineva se ia de tine dar tot timpul o sa fie persoane care au ceva de zis de alegerile care le faci, asta o sa fie de acum incolo. Chestiile astea se întâmpla foarte mult in tara, lumea sa învățat sa își dea cu părerea despre fiecare alegere care o face altcineva. Fii sigur pe tine de alegerea care ai făcut-o și nu îți fie rușine nicio secunda, pana la urma o sa realizeze ca nu au cum sa te supere fiindcă ai făcut alegerea pentru tine.
Fii sigur pe alegerea ta. Când știi cine esti și esti responsabil pentru alegerile tale, niciun comentariu nu poate ajunge la tine.
Sper sa te ajute la următoarea confruntare.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ignoră-i, nu îi băga în seamă.

| CipiKyo a răspuns:

Salutare, îți recomand video ul ăsta scurt.
https://www.youtube.com/watch?v=gJH8jnH1ByI&t=192s

În el vei afla cum să răspunzi persoanelor care te agasează constant.
(lecția e pe la mijloc, dar îți propun să îl vezi pe tot)