| Advvrt a întrebat:

Am o intrebare legata de scoala. La materia germana, pe primul semestru am avut media 7. Intrebarea e: daca pe acest semestru am media 3 (sa zicem) se va face o medie totala? Ar veni 5. Pt ca i-a cam venit profului pe mine.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In situatia expusa vei avea media anuala 5, asa ca vei trece la respectiva materie.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă i-ai greșit cu ceva, cel mai indicat ar fi să vadă că regreți întâmplarea si îți ceri scuze. Pe cale amiabilă se rezolvă mai ușor orice problemă. Învață la limba germană și impresionează-l, astfel incât să obții tot o medie de 7 (cel puțin) pe sem al II-lea.
În situația expusă de tine, ai calculat corect, vei avea 5.

| Advvrt explică (pentru floresdemayo):

Cu scuzele nu prea merge la el, dar ma voi stradui sa vada ca ma intereseaza. Ms de raspuns