| Mariuca29 a întrebat:

Am o problema...Cu vreo doua luni in urma am inceput sa aud niste zvonuri cum ca m-ar place un baiat.Trebuie sa precizez ca ma cunosc de la gradinita cu acel baiat si suntem prieteni buni. Dar mie nu imi place deloc de el asa ca ma cam desgusta faptul ca i-ar place de mine. Am observat ceva schimbat in comportamentul lui, iar, daca mai demult ne certam cam des acum face tot ce ii spun sa faca. Intr-o zi la scoala un alt baiat (cel care mi-a spus acele lucruri) ne-a adus in discutie pe mine si pe el iar el nu a spus nimic si a pus capul pe banca... Deci am devenit ganditoare! Ce credeti ca ar trebui sa fac si ce ar trebui sa cred?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca el a inceput sa te placa si in aceasta situatie tu ar trebui sa pui punct speculatiilor in cazul ca intr-adevar te deranjeaza situatia creata. Ai doar o singura varianta valabila, sa actionezi de asa maniera incat sa-i dai de inteles care sunt sentimentele tale fata de persoana lui.