| georgiana37 a întrebat:

Am si eu o mica problema, sunt mai la inceput cu menstruatia si...
De doua luni mentruatia imi vine de doua ori pe luna. Se intampla ceva?
Sunt un pic cam speriata si nu stiu. e normal [t incepatoare?
fuunda

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiind foarte mica, toate dereglarile astea nu au mare semnificatie. Totusi, daca intre doua menstruatii succesive nu sunt macar 20 de zile, ar fi bine sa te vada un pediatru.

| elena a răspuns:

Nu trebuie, sa te preocupe, in mod special acest lucru, daca nu vrei, sa faci sex cu un barbat, asteapta normalul, adica lasa lucrurile sa decurga normal, cateva luni si apoi trage o concluzie.

| anonimaa a răspuns:

Stai calmalaughing este foarte normal
la inceput unor fete le vine de 2 ori pe luna ca in cazul tau altora adica ca si mie mi-a venit in primele 3 luni regulat apoi 4 luni nu mi-a mai venit iar acum astept sa fie mai normal
nu ai de ce sa te ingrijorezi esti la inceput si dureaza intre 4 si 6 ani sa se regleze deci nu te astepta ca de acum sa-ti vina in aceeasi zi in fiecare lunalaughingmai asteapta

| Aura a răspuns:

Stai linistita, e normal la inceput, pentru ca menstruatia vine neregulat. Dupa un timp iti va veni regulat. Asa mi s-a intamplat si mie la inceput, insa este absolut normal sa nu-ti vina regulat. Stai linistita. :) Dupa un timp iti va veni regulat.
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/menstruatie_neregulata.php
sper sa-ti fie de folos adresa asta. :) Bafta!

| valThina a răspuns:

Asa se intampla o perioada pana se regleaza...nu te speria e normal.