| putzulica a întrebat:

Ce credeti despre sfarsitul lumi care se presupune find in 2012? este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Toata lumea vorbeste despre sfarsitul lumii care cica va fi pe 12. 12. 2012. Eu zic ca sunt doar prostii, nu cred in asa ceva, dar fiecare cu opinia lui. Este o data oarecare, care nu inseamna nimic! Nu va-ti intrebat de ce tocmai 12. 12. 2012 si nu 12. 12. 2013? Pentru ca ultimele doua cifre de la an ar trebui sa coincida cu cifrele lunii si zilei respective, si cum bine stim cu totii nu avem decat 12 luni, deci "sfarsitul lumii" ar fi IMPOSIBIL sa fie pe "13. 13. 2013″ (cu toate ca cica ziua de 13 aduce ghinion :) ) ) dar na, ce e vina noastra ca n-avem luna a 13 -a :) )? Deci, ar fi 2012 pentru ca ultimele doua cifre ar reprezenta si ultima luna din an.

Din cate am inteles si eu la Religie, am retiunut asta: "numai Dumnezeu stie cand este sfarsitul lumii" :). Si ce daca a zis Nostradamus chestia asta, mie mi se pare ca tot prostie e.

Deci, eu zic sa nu va faceti problema ca nu dispareti nicaieri pe 12. 12. 2012. Asa s-a zis si pe 9. 09. 2009 ca o gaura neagra va inghiti pamantul, si iata-ne! V-a inghiti cumva gaura neagra? Eu nu cred. Stai linistiti ca nu-i sfarsitul, mai bine ascultai o piesa buna si nu mai luati in seama toate tampeniile, am ales-o special pentru mesajul pe care il trasmite;).

Don’t, don’t let me go
It’s not the end
Whoaa
MAN you know
It’s not so bad
It’s not the end
Whoaa Whoaa
You know it’s not the end
http://www.youtube.com/watch?v=HAbdKsHedIg
(asta, am scris-o la mine pe blog, sa nu ziceti ca am copiat-o de pe nu stiu ce site, de la nu stiu cine)
bishop

21 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nimic adevarat. Sfarsitul lumii pentru individ poate veni in orice clipa.

| daniDeeDee a răspuns:

Nu cred!

| Klara a răspuns:

Abia astept smug Desi imi imaginez ca n-o sa se intample mare lucru. Sfarsitul lumii...il consider momentul cand soarele se stingebig grin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Numai D-zeu stie cand va fi sfarsitul lumii eu nu ma iau dupa prostii sau iar cand zic de cutremure :-J

| Cryssy a răspuns:

Stai linistit ca nu este nimic adevarat. Nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii, in afara de Dumnezeu. Deci nu trebuie sa ne luam dupa toate lucrurile care se spun legate de sfarsitul lumii.

| Ceva ciudat. a răspuns:

Nu..eu am auzit de la profesoara mea de bio ca o sa fie inversare de poli...acum nu stiuthinking

| zuzumic a răspuns:

EU astept sa vad... Nu cred in asa ceva mi se pare o stupizenie ...si nici nu cred ca se merita sa iti ocupi mintea si tipul cu ganduri denastea

| putzulica explică:

Mira, eu m-am referit la sfarsitul tuturorwinking si ai observat asta! dar... ca s-a ma corectezi ai raspuns asa...sad. Imi cer scuze daca nu ati inteles intrebarea. nu mai raspundeti daca nu ati inteleso! mersi mult :restul, ca mi-ati raspunshappy

| Lumy a răspuns:

Tot ce e posibil

| den a răspuns:

Hmm...eu nu prea cred in astea happy. sper sa nu fie adevarat laughing

| Alissa193 a răspuns:

Sfirsitul lumii sa presupus a fi si la inceputul mileniului 2000 si nu a fost. Daca sa ne gindim real, sfirsitul lumii a inceput demult o data cu aparitia bolilor, crimelor etc.Mai devreme sau mai tirziu va veni sfirsitul fiekaruia in parte. Diferenta este ca ori "plecam" toti o data ori pe rind! Totusi pe mine ma cam ingrozeste ideea!

| NoName0011 a răspuns:

Vom trai si vom vedea... nu cred nimica,,, nu se va intampla nimic nu iti fa griji:*

| anda_1885 a răspuns:

Fals, ca si celelalte 7 de pana acum.

| Letytzy@ a răspuns:

Salut! Eu nu cred ca este adevarat.

| Nemesis_9263 a răspuns:

Nu cred ca acest lucru poate fi prezis de oameni.Lsasa-l in pace pe Nostradamus sau calendarul mayas. Sfarsitul lumii poate venii maine, poate venii peste 100 de ani...nu se stie niciodata.In orice caz, daca tu crezi asta, asteapta si vei vedea...

| 4Fun a răspuns:

Asteapta inca 3 ani sa vezi, laughing) ` nu stiut daca e adevarat sau fals`. happy

| bogdan1793 a răspuns:

Nu e adev

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Numai si numai Dumnezeu stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca anul 2012 nu este sfirsitul lumii, ci pursisimplu o cotitura radicala in viata planetei

| cilion_5256 a răspuns:

Adevarul e ca da doar dumnezeu stie ce si chind se va intimpla... insa pentru prima oara... 1)evenimentele si faptele omeniri (hausul si dezastrul ce se petrece in jurul nostru). 2)prezicerile si prezicatori (cei mai multi au juns si mentionat ca pina aici a fost)... 3) istorici ( prin sfirsitul calendarului / MAIA / in in eroglifele lor este scris ca in 2012 se termina o lume veche si se incepe o lume noua si pina aici nea fost ...sa nu uitam ca ei au trait cu mi ani inaintea erei noastre... insa realisti ca doar se incheie o epoca si se incepe alta...)... 4) invatati (cataclizmele naturale... chiar si astronauti au versiunea lor de genul ca sfirsitul lumi o va aduce Planeta NUBIRI ce cu traectoria in anul 2012 va ajunge la cel mai apropriat punct fata de planeta noastra pamint si pina aici va fi ( luind schite din istoriea religilor. inca in antichitate se mentiona despre planeta NUBIRI ca planeta zeilor.) faptul esta pune pe ghinduri istoria de sute de ani... si intilneste cu ideile de azi. 5) religia (daca luam sa analizam evanghelia si descrierea evenimentelor sfirsitului... ajungem la concluzia ca practic toate sau intimplat in afara de aparitia ANTIHRISTULUI... 6)si realisti... toti au ajuns intr-un punct final ca astai : INCEPUTUL SFIRSITULUI! 7) ideia ca practec toate compartimentele se impedica aici... si char majoritatea se opresc aici la iarna 2012... { nu v-ati pus intrebarea de ce atitea preziceri care au fost si sunt... nu merg mai departe de data asta?{ de aia ca in intr-o lume noua nu poti merge cu privirea... [cilion]}
dumnezeu sa ne aiba in paza... AMIN.

| Daniela_6301 a răspuns:

Sigur că nu e `sfârşitul` lumii happy

va fi ceva mai ciudat, într-adevăr, dar na...winking

`Aveţi grijă, poate vine mâine o tornadă!`... Credeţi asta? Sigur că nu, logic rolling on the floor

Deci... Distrează-te, trăieşte viaţa din plin! Sfârşitul poate fii chiar mâine! rolling on the floor) laughing