| IncorrectUsername a întrebat:

Cum as putea sa strang bani,adica ma chinui sa strang pentru componentele PC-ului,dar strang foarte greu, imi puteti zice cum as putea strange mai repede?

Răspuns Câştigător
| HaLoGeNNN a răspuns:

Pai stai pana la Craciu si cand canti la rude spune-le sa-ti dea 100 lei sau asteapta pna la ziua ta ca daca ai peste 11 ani primesti bani... Poti vinde lucruri nefolositoare sau reduce din ce cumperi...etc. Roaga-te la parinti sa-ti dea cativa bani sau asteapta alocatia. Funda?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bine,dar zi-mi daca locuiesti la tara sau la oras.

| glontz54 a răspuns:

Salut! Poti sa iti gasesti ceva de lucru, si banii pe care ii strangi poti sa ii pui pe un card, acolo vor sta in siguranta fara sa ii cheltui si vei primii si un comision. Bafta

| maddy673 a răspuns:

Salut
Pai strange banii pe care ti da in fiecare zi(banuiesc ca nu ii consumi pe toti) sau macar ce mai ramane.Incearca cu bunicii(ei isi adora mereu nepotii si le dau bani), fa treaba prin casa si pentru fiecare sa primesti niste banututi, cand te mai duci la magazin poti sa pastrezi restul, cand vin rude pe la tine pote mai primesti ceva big grin. Intr-un cuvant nu irosi niciun baut primit si asa o sa se stranga din ce in ce mai multi...
Sper ca te-am ajutat!

| Lifegreen a răspuns:

Ia-ti un job cu norma intreaga sau part-time. De ex.: ospatar, promoter (cel care imparte pliante)
Bafta!