| shakira_1713 a întrebat:

Salut, dupa parerea voastra nu credeti ca PDL-ul care se auto-defineste ca partid de centru-dreapta nu stie de fapt ce este dreapta? Dupa mine dreapta romaneasca inseamna "Basarabia pamant romanesc", anti-autonomie la Tinutul Secuiesc (portocalii chiar fac inversul, ii sustin pe unguri si autonomia lor idioata), si nu in ultimul rand; in loc sa ridice Romania, au coborat-o tot mai jos!
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| salajeanul a răspuns:

PDLakent e doar un gunoi...

4 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Basarabii sa ma suga la directie. Indoctrinati de rusi, ei ne urasc tara. Ala nu e pamant Romanesc, e paman rusesc.

| shakira_1713 explică (pentru Hash001):

Tu nu realizezi ca esti prost? Din totdeauna basarabii au fost romani! Ca doar au fost uniti cu noi vreme de 18 ani in perioada interbelica, si uniti de mii de ani pana in 1812! Rusii i-au manipulat in URSS, si de aia chiar daca sunt multi basarabi care vor Unirea, sunt si multi din opozitia comunista PCRM care urasc cu ardoare acesta Unire!

| Hash001 a răspuns (pentru shakira_1713):

Du-te tu in basarabia si spune-le asta, o sa vii acasa scuipati de mii de "romani"

| shakira_1713 explică (pentru Hash001):

Macar raspunsul tau are lagatura cu intrebarea?