| AlexPentruTPU123 a întrebat:

Salut fratilor, am o intrebare. Stau in judetul Sibiu, peste o saptamana dau examenul, sincer nu cred ca voi ajunge la un minim 7, cat sa intru la mate info dar hobbie-ul meu este PC-ul. Chiar ador informatica, de mic am un pc. La ce profil as putea intra daca imi iese in examen un 6 sa zic, problema e ca sunt slab la romana, ceea ce ma trage in jos la examen. Ma descurc la matematica, la chimie, fizica sunt slabut, in rest nu stiu. Chiar as vrea sa continui cu " informatica " dar notele nu bat unde vreau eu. Sper ca am fost cat de clar big grin Multumesc. Voi da si funda la raspunsul corect, e first time imi dau eu seama cum se da.

2 răspunsuri:
| SQ123A a răspuns:

Buna.Si eu dau saptamana viitoare! laughing Poate revenim dupa sa discutam si sa vedem ce note am luat impreuna. Am emotii mai mari la matematica decat la Romana. La Romana trebuie doar sa le tocesti bro! Daca stii sa faci compunerea libera[ aia de scrii ce ai tu in capsor] si mai stii si sa faci exercitiile simple iei nota bune... Cumpunerile sunt 42 puncte si exercitiile 48... Deci toceste compunerile alea. Genul liric este simplu, dai doua figuri de stil si le comentezi, dupa spui de imagini auditive etc. Hai ca ne descurcam noi pana la urma, nu? tongue Sanatosi sa fim!

| AlexPentruTPU123 explică (pentru SQ123A):

Sper, compunerea in care ne exprimam opinia e imposibila pentru mine la exercitii is cam praf cum am fost de fel am lipsit 1 an am fost in Germania si asta ma stricat eu sper sa iau un 6 ca la mate s-ar putea sa ma scot poate cu un 8 tot ce vreau e sa intru la mate info ca hobbie ul meu e pcul in rest nu stiu unde as putea intra