| Adytza551 a întrebat:

Salut in ajunul de craciun am facut sex cu prietena mea, am facut sex protejat folosind prezervativ "Durex", nu am terminat in ia cand am simtit ca ejaculez am scos si am ejaculat afara, dar ia imi spune a 2 a zi ca a vomitat, o doare capu si burta, nu cred ca e normal odata ce m-am protejat si nu mi-am dat drumul in ia si chiar daca era spart prezervativu tot nu trebuia sa ii fie rau ca nu mi am dat drumul in ia, mentionez ca si eu si ia am fost virgini avand varsta de :Ea 16 anii eu 18 dar de 2 zile nu o mai doare, o doare doar capu

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Faptul ca ati folosit prezervativul,este un lucru de laudat.
Rau,nu poate sa-i fie, din cauza fatului ca ati facut sex(adica sa fi ramas insarcinata),ci poate din cauza stresului:fiind prima oara,frica de durere, jena fata de situatia data.
Ar fi bine sa o sustii moral,ca sa poata sa treaca mai usor peste situatia creata.Un ceai de tei,cu putina lamaie,poate sa o linisteasca.
Ar fi bine,chiar necesar,sa va interesati(chiar si de pe GOOGLE),cat tine un ciclu menstrual normal,despre perioada fertila a femeii,cand se produce ovulatia,cat traieste un ovul,cat traiesc spermatozoizii, cum si unde se produce fecundarea ovulului.
Asa, evitati stresul, frica de o sarcina nedorita, de boli venerice.Si folositi mereu prezervativul.

| Bogdanovici24 a răspuns:

Din moment ce ai dezvirginat-o sunt simptome normale insa este valabila si varianta ca prezervativul sa fi spart insa daca zici ca te-ai protejat atunci nu trebuie sa-ti faci griji.Cel mai bine e sa intrebi un adult.(medic/parinte).O zi buna!

| MoxiMonny a răspuns:

Este si constința, dacă ea nu este informata bine, își induce acea stare de vomă bla bla... Spune-i ca nu are nimic.