| Puricel_Laurentiu_1997 a întrebat:

Salut, sper ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi. am 18 ani si am o iubita de vreo 7 luni. si avem unele probleme. parintii ei. tatal ei nu ma place, nu stiu motivul, dar nu vrea sa auda de mine. si ne e greu, sa ne ferim si mna. poate stiti cum e sad si plus ca ea m.a cam dezamagit uneori. si mna. si cu increderea, mi am cam pierdut.o. nu am pierdut.o de tot, am incredere asa in ea. dar nu ca la inceput, eu cred ca si orgoliul strica mult, ea e foarte orgolioasa. nu stiu ce sa mai fac. ma simt foarte incarcat, la fiecare "cearta" toata vina e numai a mea, eu sunt problema la tot, la fiecare cearta imi zice ca ne despartim gata " PA", e greu. poate imi puteti da un sfat. va multumesc frumos big grin

4 răspunsuri:
| gabriel87000 a răspuns:

De multe ori parinti au de gand altceva cu copii lor spre exemplu scoala liceu facultate etc.nu relati

| Mihai437 a răspuns:

Salut. Sti ce ai putea sa faci? Ai 18 ani, vorbeste cu tatal ei, vezi de ce nu te place, iar cu iubita ta incearca s-o intelegi, incearca sa ai mai multa incredere in ea, daca te gandesti sa-i spui Pa vezi mai intai ca ai putea s-o lasi cu inima franta, e greu. Incearca sa-i arati iubirea ta, fa-i un cadou, ceva ce ar putea s-o atinga la inima. Spune-i mereu lucruri dragute. Spune-i mereu cat de mult inseamna ea pentru tine si ca ai foarte mare nevoie de ea! Sper ca te-am putut ajuta,.
Ceau

| Puricel_Laurentiu_1997 explică (pentru Mihai437):

Pai, fac asta, nu ii vorbesc urat, incerc sa fac sa fie bine, dar cum fac tot nu e bine, o iubesc din tot sufletul, nu m as desparti de ea pentru nimic, poate sa imi faca orice, si mna. poate e o problema. sunt gelos. imi e frica sa o pierd. de exemplu azi. e unu care tot se tine dupa ea. si cand sunt eu, tot vine dupa noi, numai la ea se uita, in masina asculta muzica amandoi, o sun sa vorbim. si zice ca asculta muzica cu el. si nu poate. mna.

| Miaeuu a răspuns:

Pai,cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa ii spui cum te simti. In legatura cu tatal ei nu cred ca e ceva neobij
nu-i, de obicei tatii fac lucruri de genul asta. Daca vrei sa il faci sa te placa ar trebui sa ii arati ca fiica lui e fericita cu tine si a se simte in siguranta. Sper ca te-am ajutat. Funda?