| Tina139 a întrebat:

acum o saptamana m-am despartit de prietenul meu.As vrea sa va spun ca m-am indragostit cu adevarat in el, dar ma tradat...suntem din orase total diferite, el vine in ora la bunici, si toate acestea aproximaiv 3 luni ne-am intilnit si am avut relatii destul de serioase, ne iubeamsadsi de 2 ori l-am iertat, prima oara a plecat la tabara si cu alta fata ma,, inselat,, iar a 2 oara chiar in orasul lui cu fosta lui.Imi este tare obijduitor deoarece eu si acum il mai iubesc. Spuneti-mi va rof un sfat ce sa fac, sa il uit sau cum sa il intorc.Dau funda

Răspuns Câştigător
| adry2001 a răspuns:

Eu zic sa-l lasi balta deoarece s-ar putea sa te atajezi si mai mult de el, sa simti mult mai multe lucruri pentru el si daca pe neasteptate iar o sa vrea sa va despartiti DEFINITIV o sa suferi mult mai mult. acum lasa lucruri asa cum sunt:
nu-ti cauta nici pe altul
nu-i da nici lui o a treia sansa
Ca sa treci mai repede peste astea poti sa iesi in oras impreuna cu prietenii, poate in club daca te lasa parintii, fa-ti temele de vacanta daca mai ai sau daca ai avut si nu te mai gandi la iubire. Nu mai urmari filme romantice o vreme pana iti trece dorul de el. bafta!

2 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Mai bine il uiti fetito. Inselatul nu se iarta mai ales de 2 ori, penibil.

| greyhound a răspuns:

Iti dai seama ca daca il ierti si a treia oara se va gandi ca i-a pus Dumnezeu mana in cap cand l-a pricopsit cu tine.
Asta ar insemna pentru el liber sa faca orice si cu oricine pentru ca tu o sa-l ierti de fiecare data.
Nu mai fi asa fraiera, ca nu s-au terminat barbatii din lumea asta si nici casatoriti nu sunteti.