| Alexandra1122331177228281883882822828 a întrebat:

Am 13 ani și încă nu mi-a venit menstruația. Sunt singura dintre prietenele și colegele mele de clasa căreia încă nu i-a venit. Ma simt foarte ciudat in preajma lor. Cum pot grăbi apariția acesteia? Îmi tot da semne de un an prin acea secreții...dar degeaba...

Răspuns Câştigător
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Stai linistita, altor prietene le-a aparut mai tarziu pe la 15 ani, s-au dus la doctor si le-au dat tratament, si la tine e ok deocamdata

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vai mi-e rau... Cum naiba sa vrei asa ceva? Tu probabil o sa fii tipul ala de fata care se culca cu primul venit doar pentru ca prietenele si-au inceput deja viata sexuala. Trist, frumos sa traiesti sub controlul societatii?

| Alexandra1122331177228281883882822828 explică (pentru Adry05):

Hai sa nu ne dam cu părerea unul despre altul. Am pus întrebarea pentru ca mi se pare ciudat. Dacă te grabesti sa judeci după 3 rânduri scrise e grav.

| Adry05 a răspuns (pentru Alexandra1122331177228281883882822828):

Ok, mai vorbim peste cativa ani. laughing)))

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Alexandra1122331177228281883882822828):

Baga sex cat cuprinde; inca nu risti sa ramai gravida.winking laughing tongue

| darrio2007 a răspuns:

Ce problema „grava" ai si tu. E mai bine asa decat sa ajungi intr-o anumita situatie, sa te simti jenata ca ti-a venit ciclul. Sa-ti vina exact in ora de sport si sa nu fii pregatita in acel moment. Te-ai gandit si la asta? Bucura-te cat mai ai ocazia.

| zurick a răspuns:

De ce ai vrea sa grabesti lucrurile? Nu e mare lucru sa iti vina si in niciun caz sa fii pe menstruatie.

| emayperritos a răspuns:

Bucura-te cat mai poti.