| blueskydarkeyes a întrebat:

Am 15 ani si jumatate si as vrea sa muncesc cumva ca sa castig niste bani si sa imi mai pot cumpara si eu cate ceva.
Sunt baiat, am 1, 70, sunt destul de puternic, stiu sa lucrez pe calculator chestii marunte si am timp suficient in weekend, dar nu am habar de unde sa fac rost de o slujba cat de marunta pentru a catiga niste bani (as vrea sa castig minim 20 pe saptamana ca sa am bani de buzunar).
Daca imi puteti oferi cateva ideei si alternative m-as bucura tare mult big grin.

9 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Daca zici ca esti puternic, ai putea sa incerci Ospatar, nu cred ca ai avea probleme in a duce 2-4 farfurii pe 1 mana.
Daca nu, imparte pliante.
Astea de mai sus daca esti din oras..Bft!

| blueskydarkeyes explică (pentru Wehes):

La asta m-am gandit si eu dar nu stiu unde sa ma angajez. Adica suna foarte bine si stiu sigur ca sunt capabil dar as fi vrut site-uri pe care sa pot sa iau legatura cu angajatorulwinking

| Wehes a răspuns (pentru blueskydarkeyes):

Nu e nevoie de site-uri. Du-te prin oras si stii ca sunt anunturi pe usi, geamuri cu : Angajam ajutor de ospatar, Ospatar, Bucatar etc. Unde vezi anunturi de genul asta, intrii si spui ca esti interesat de job.

| blueskydarkeyes explică (pentru Wehes):

Daca mi-ai zice si o zona in care stii sigur ca se gasesc astfel de afise ti-as fi profund recunoscator big grin

| Wehes a răspuns (pentru blueskydarkeyes):

Asta chiar nu pot pentru ca nu sunt din orasul tau ( eu stau in Sigisoara ), dar poti sa mergi la restaurante, pizzerii sa arunci o privire. Mult Noroc!

| blueskydarkeyes explică (pentru Wehes):

laughing Ms, o sa am nevoie laughing

| UnOmGanditor a răspuns:

Daca esti la oras cauta job-uri part time, daca googlezi un pic vei descoperi cate ceva.
La tara e mai greu, e de munca doar la anumiti oameni si in anumite perioade...trebuie sa te intelegi bine cu ei.

| AdonnAdonnis a răspuns:

Osatar in plus poti sa primesti multi bani peimesti si spaga

| liksii2001 a răspuns:

Ce pot spune... Avand in vedere ca cei din America de Nord munceau cu jum. de norma, tu de ce nu poti face asta?
asa ca am cateva
sugestii pentru tine:
-sa lucrezi la fastfood (salariu in jur de 500-1000 ron
-barman
-sa livrezi pizza
-sau eventual roomservice (sa servesti mancarea)