| Anonim0091 a întrebat:

Salut TPU
AM auzit ca fixativul provoaca matreata, e adevarat?
Eu folosesc un sprei fixativ, aceeasi poveste?
Daca da, ce ar trebui sa folosesc. am auzit de ceva ceara de par, dar nu am nicio idee ce e aia :-s

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Nu toate produc mătreaţa, cel puţin cele de calitate, nu.
Ceara de par se foloseste in cantitati foarte mici.In primul rand sa fie de calitate, apoi, dai cu degetul doar cat sa ramana o pelicula. O pui in palma, o incalzesti si apoi treci mana usor prin par:Mai mult la varfuri si sa aranjezi firele rebele. Atat
cantitatule mai mari se folosesc pentru parul scurt ca sa arate rebel

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nimic nu mai e de calitate in timpurile actuale, totul are ceva toxic cand se produce in linia de productie asa ca ori renunti la minuniile astea pentru par sau te dai mai rar ca sa nu-ti cada parul in timp.