anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am mare nevoie de ajutor.
E o poveste destul de lunga,asa ca sper sa aveti rabdare sa o cititi. happy
Vara trecuta o amica de-a mea mi-a facut cunostinta cu un baiat(eu il cunosteam de mult timp, dar nu mai vorbisem pana atunci) cu care la inceput nu prea vorbeam.
Dupa o scurta vreme, am aflat ca amica care mi l-a "prezentat" il place.Noi doi am devenit prieteni foarte buni, eu chiar il placeam.
Am aflat ca si altor cateva prietene le place de el.Nu am facut mare caz, stiind ca lui ii place de amica aceea.
Vorbeam o gramada de timp, imi spunea multe secrete si chestii de acest fel.Dar apoi...
El si amica mea au devenit un cuplu.Acest lucru nu a durat mult deoarece ea era distanta iar amicului meu i s-au aprins calcaiele dupa alta fata(haide sa o numim X).
In tot acest timp prietena mea cea mai buna a cazut din gratiile lui deoarece X a spus unele lucruri rele desore ea.Un timp indelugat ei nu au mai vorbit.In acest timp el s-a schimbat, nu am mai vorbit ceva timp.Eu eram suparata pe el...dar tot parca simteam ceva.
Intre timp cei doi s-au despartit iar prietenul meu a revenit la amica aceea.Ne-am certat,el crezand ca am bagat barfe despre el.S-a aflat ca era o minciuna si vorbim din nou,...dar nu e la fel.
In tot acest timp eu ba il uram, ba il placeam, ba ma enerva.Nu stiu ce sa fac.El ma crede doar o amica, iar pe mine ma doare(in momentul de fata il plac).Sa il uit sau sa las totul asa.
Cel mai bun raspuns, funda :*

2 răspunsuri: