| pisceslifE a întrebat:

Salut,TPU! Am nevoie de ajutorul vostru si de parerile voastre sincere.Din toamna voi fi liceeana,iar eu am discutat deja cu colegii mei pe WhatsApp(am facut un grup) si m-am imprietenit cu o fata care mi-a propus ca la inceperea scolii sa stau cu ea in banca(eu am acceptat). Dupa cateva zile,am vorbit pe privat cu o alta colega cu care m-am imprietenit,iar ea mi-a cerut acelasi lucru(sa stau cu ea in banca).I-am spus ca deja i-am promis altei fete(dar nu in mod direct,ca si cum s-ar intelege ca nu vreau sa stau cu ea).Ce sa fac? Am deja doua "BFF-uri" care nici macar nu stiu una de cealalta si stiti voi...o banca are doar doua locuri, iar eu ma inteleg bine cu ambele colege.Un sfat va rog...

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Acelasi lucru patesc si eu cand trebuie sa joc un turneu de tenis de dublu amatori. Am 3 prieteni care doresc sa faca echipa cu mine. Merg pe principiul: primul venit, primul servit. Le spun verde in fata celor doi ca al treilea m-a abordat deja si ca vom face echipa la turneu. Cei doi prieteni inteleg si nu se schimba nimic in relatia noastra. La fel ar trebui sa procedezi si tu.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Propune-i sa se aseze in banca din spatele sau fata ta ca sa puteti fi totusi apropiate in continuare. Cine stie, poate cu timpul nu te intelegi cu colega de banca actuala si atunci te vei muta cu ea.

| ascovit a răspuns:

Exagerezi numindu-le bff-uri. Oricum va veti muta locurile in banci in prima luna de scoala ca veti si uita de mica voastra incurcatura.
Daca intr-adevar vrei sa te stii cu treaba rezolvata din vacanta ca sa dormi mai linistita pana la inceputul anului scolar, propune pe grupul vostru de whatsapp sa iesiti inainte de inceperea noului an scolar si te asigur ca va fi adus in discutie cine cu cine va s-a in banca si va veti hotari pentru cel putin prima zi de scoala.

| Clorox a răspuns:

Pai chiar daca sunt doua banci nu uita ca vine urmatorul rand! Conteaza sa fiti toti trei OK!

| syd2 a răspuns:

Va trebui sa renunti la una din ele, sau sa stai singura, trebuie sa cedezi, sau tu, sau ele.

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Nu s-ta cu nici una, convingele sa stea in banca una cu alta apoi vor deveni prietene si dupa puteti fii un super grup!