| Numee a întrebat:

Am o intrebare, de ce baietii se scoala cu ea sculata in fiecare dimineata? Eu sunt baiat si ma trezesc cu ea sculata, desi uneori nici nu ma excit, chiar si cand scriu acest mesaj ea e sculata si tare! Stiu ca este normal, dar de ce?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Erectia matinala reprezinta un proces natural, normal care apare in cazul majoritatii baietilor si adolescentilor dar nu numai. In multe cazuri se constata existenta erectiei matinale si in cazul barbatilor in varsta.
Fiindca un raspuns suficient de explicit este complex si ar fi mult de scris, aceseaza urmatorul material :
https://www.descopera.ro/......-dimineata
Multa sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Asta se întâmpla pentru ca dimineața sunt hormonii androgeni la un nivel mai mare in sânge

| CodrutElian1990 a răspuns:

Se prea poate ca motivul erecției de dimineață să fie datorat senzației inconștiente ale vezicii pline care stimulează nervii de-a lungul coloanei și îi fac să răspundă direct prin generarea unei erecții (un reflex vertebral). Asta ar putea explica de ce erecția se duce după ce vezica este golită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal. Asta se întâmplă pentru că ești potent. Chiar și noaptea ai erecții, doar că nu-ți dai seama. Erecțiile din timpul zilei care apar fără se le provoci se numesc erecții spontane parcă. Nu știu exact ce stă în spatele lor laughing dar e un semn de bine că apar. Și dacă nu o să te masturbezi ai să vezi că o să ai și poluții noaptea (ejaculezi în somn, de obicei când ai vise erotice). Și asta e de bine.

| Numee explică (pentru anonim_4396):

Da, am ejacuat in somn acum cateva zile fiind prima data cand am facut asta, sincer nu imi amintesc daca am visat ceva erotic! Seara cand m-am culcat stiu ca aveam erectiie, iar dimineata cand m-am trezit am observat ca aveam boxeri uzi(eu noaptea dorm doar boxeri), prima data am crezut ca erau uzi deoarece am transpirat, dar cand m-am uitat sub patura am vazut ca erau albi si atuncea mi-am dat seama ca am ejacuat
nu am simtit nimic, am incercat sa ma abtin din a face laba si cred ca de asta!
Da in dimineata aia cand m-am trezit tot sculata o aveam!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Numee):

Da, e totul normal. Dimineața o să ai erecție mereu, chiar dacă ai poluție noaptea. Prin asta îți arată corpul că ești sănătos la nivelul aparatului reproductiv. Si da, poluțiile o sa fie mai frecvente dacă nu te masturbezi, dar e totul bine. Nu înseamnă că esti obligat să te masturbezi. Eu mai practic lucrul ăsta, dar vreau să mă opresc pentru că simt că am mai multă energie și gândesc mai limpede.

Da, poluțiile pot avea loc și fără așa numitele vise umede, e totul foarte normal. La început parcă și eu le aveam fără vise.

E unul aici pe TPU, corbulalbrosu, care pare că se pricepe bine în domeniu. Poate o să vină și el cu un răspuns să îți explice mai clar ce stă în spatele erecțiilor matinale si celor spontane, după cum ai întrebat.

Răspuns utilizator avertizat