| AdytzTheWolf a întrebat:

Am o mare mare problema, sunt impreuna cu o fata care locuieste in alt cartier, ma intalnesc cu ea, mergem in oras etc, si de 4 zile incoace mi se tot plange ca o ameninta 2 baieti de la ea din clasa(unul tigan si altul romana) cu bataia si pe ea si pe mine, de ce?, nici macar eu nu stiu de ce pentru ca nu i-am vazut niciodata decat prietena mea care e colega de clasa cu ei si nu le are nici o treaba, am avut o experientza oribila cu tigani si mi-e frica sa ma mai pun cu vreunul din ei, am prins frica de bataie si acum nu stiu ce sa fac ca sa imi protejez prietena, va rog ajutati-ma poate sfaturile voastre ma ajuta cumva

17 răspunsuri:
| BestOfTheBest a răspuns:

Frica de bataie trebuie sa iti dispara pentru ca ori acum, ori mai tarziu tot vei fi pus in situatia cand va trebui sa te aperi sa nu iei bataie, dand bataie.pentru ca sunt prea multi nenorociti in ziua de azi. deci ceea ce trebuie sa faci tu, mai exact ea.sa spuna parintilor.cati ani aveti? eu iti propun sa te duci zilnic la sala sa te intaresti sa fii sigur pe tine si daca nu se poate.fie te duci la politie, fie iti faci dreptate singur.am si eu un tigan in clasa dar e prea loser.sau ca sa fi sigur ca nu mai iei bataie.cu toate ca nu prea ti-as recomanda baga`te intr-o gasca.de preferat cu prieteni buni de`ai tai si buni la bataie.sa nu fii singur.bafta sper sa te descurci

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Amice si eu sunt constient ca va veni momentul cand va trebui sa ma bat si nu voi stii ce sa fac deoarece voi fi panicat, vreau sa scap de frica asta, nu imi pasa cine e vreau sa nu imi fie frica de bataie vreau sa ma duc la scoala la care invatata prietena mea si sa rezolv problema dar nu sunt in stare, pur si simplu mi-e frica si sunt foarte panicat nu stiu ce sa fac

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Cati ani ai mai exact sa stiu cum sa te iau happy

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Eu 15 iar ea 14

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Aa deci cei de la ea din clasa tot 14.esti dezvoltat? adica te stii stapan pe fortele tale?

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Pai ea mi-a zis ca unul are 16 ani acela fiind tiganul si celalalt are 13 ani acela fiind romanul, pai de dezvoltat cred ca sunt, am 1, 75 inaltime, 60 killograme, nu merg la sala da fac antrenamente pentru muschii acasa

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

E foarte bine asta.deci tiganul e repetent. pff ai prieteni buni care sar la bataie pentru tine sau cv.sa nu fi chiar singur.pentru ca e foarte greu 1 impotriva la 2 chiar daca esti mare bataus sau din astea.cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei dar nu fata in fata. la telefon sau ceva pentru ca fata in fata s`ar putea sa sara la bataie, mai ales daca esti singur.si inca un lucru esential fii cu tupeu chiar daca iti este frica.deci ai prieteni mai cu 'capsa pusa'? laughing sa te ajute macar

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Nu prea, am prieteni dar nimeni nu are tupeu sa se puna cu cei din cartieru acela, pentru ca scoala aceea e 70% cu tigani si la fel si cartierul, cand e vorba de bataie cu cineva de prin oras nu e nici o problema dar cu cartieru ala nimeni nu se pune

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Puf. in cazul asta e urata treaba.aduna`ti o gasca. una mare 18-20 buni la bataie sa ii puneti cu botul pe labe pe tiganii aia.si.dc vor sa va bata?

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Asta nici eu nici prietena mea nu stim, ei se dadeau la prietena mea si ea la spus frumos ca nu e interesata deoarece are prieten si de acolo a inceput totul, si nu am de unde sa adun nici macar 1 ca nu ma baga nimeni in seama cand e vorba de asa ceva

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

De cat timp sunteti impreuna?

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Din aprilie anul acesta

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Oo de ceva luni bune. parintilor le-ati zis?

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Da parinti stiu ca suntem impreuna si ai mei si ai iei

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Eu ma refer la amenintari

| AdytzTheWolf explică (pentru BestOfTheBest):

Aaa nu le-am spus, ea a zis ca sa nu ii bagam pe parinti in asta deoarece la varsta noatra ar fi cam rusinos sa umbli cu mami si tati la orce problema

| BestOfTheBest a răspuns (pentru AdytzTheWolf):

Frate nu te prosti nu e orice problema. ceea ce fac ei acum se poate pedepsi cu in chisoarea daca nu erai informatwinking.au inceput sa se ia de prietena ta? adica. jigniri, injuraturi, sa fie agresivi?